Ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε της Άμιλλας Αρκαδίας με 66-50 για την τελευταία αγωνιστική του Πανελληνίου πρωταθλήματος .

Οι «πράσινες» δεν αντιμετώπισαν το παραμικρό πρόβλημα απέναντι στον αντίπαλο τους και έφτασαν δίκαια σε μια ευρεία νίκη.

Ο Παναθηναϊκός ουσιαστικά…τελείωσε το ματς από την πρώτη περίοδο καθώς πήρε προβάδισμα με 20-6. Στη δεύτερη περίοδο το «τριφύλλι» μεγάλωσε την διαφορά με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με 33-15.

Σε ότι αφορά την Τρίτη περίοδο   ο ΠΑΟ διατήρησε τον έλεγχο και απλά έκανε συντήρηση της διαφοράς τελειώνοντας την με 47-32.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο το «τριφύλλι» συνέχισε να κρατάει τη διαφορά και το τελικό σκορ σταμάτησε στο 66-50.

Στον τομέα του σκοραρίσματος η Φραγκούλη έχει 14 πόντους και η Ζιάκα με την Σιγαλού είχαν από 12 πόντους.Ακόμα η Γιαννακοπούλου και η Ζιάκα είχε 3 ασίστ.

Διαιτητές: Σκούτας, Τεφτίκης

Άμιλλα (Τσουκαλάς): Μίχαλου 8(2), Γιάννη, Μάγκλαρη Αικ. 1, Πολυχρονοπούλου 2, Μάγκλαρη Ι. 6, Κοκκώνη 5(1), Παναγιωτοπούλου 26(1), Αρχοντάκου, Σιάμπου 2, Οικονόμου.

Παναθηναϊκός (Στρατής): Γιαννακοπούλου 6, Φελούρη 8, Ζιάκα 12(1), Μιχελή, Φεράκη 8, Κεφάλα 6, Φραγκούλη 14(2), Σιγαλού 12(2), Υφαντοπούλου, Κωστακοπούλου.