Οι Green Legends Του Παναθηναϊού Α.Ο

Πρόκειται για μια λίστα αθλητών που κάθε χρόνο θα μεγαλώνει κατά μία θέση ανάλογα με τα χρόνια της ομάδας και η βαθμολογική κατάταξη έγινε αυστηρά με τη σειρά των κορυφαίων διεθνών επιτυχιών του κάθε αθλητή και αθλήτριας όταν ανήκε στο έμψυχο δυναμικό του Παναθηναϊκού.

Η σειρά της αξιολόγησης: Παγκόσμια ρεκόρ-Ολυμπιακοί αγώνες και Παγκόσμια Πρωταθλήματα-Πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα-Ολυμπιονίκες-Μεσογειακοί αγώνες-Πανεπιστημιάδες-Βαλκανικοί

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Λεωνίδας Σαμπάνης-άρση βαρών

Ένα παγκόσμιο ρεκόρ, μία ισοφάριση παγκοσμίου ρεκόρ,  δύο χρυσά μετάλλια σε παγκόσμια πρωταθλήματα, ένα ασημένιο μετάλλιο και δύο ασημένια Ολυμπιακά μετάλλια και εννιά χρυσά μετάλλια και πέντε ασημένια μετάλλια σε Πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα.

Χρήστος Παπανικολάου-Άλμα επί κοντώ

Ένα παγκόσμιο ρεκόρ, δύο Πανευρωπαϊκά ρεκόρ, ένα αργυρό μετάλλιο σε Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και ένα ασημένιο μετάλλιο στο Διηπειρωτικό

Χρήστος Ιακώβου-άρση βαρών

Τρία παγκόσμια ρεκόρ εφήβων, ένα χρυσό μετάλλιο σε παγκόσμιο πρωτάθλημα και ένα ασημένιο μετάλλιο σε παγκόσμιο πρωτάθλημα

Πηνελόπη Νίκα- Μοντέρνο Πένταθλο

Χρυσό μετάλλιο ατομικό Παγκόσμιο πρωτάθλημα laser run, Χρυσό μετάλλιο ομαδικό παγκόσμιο πρωτάθλημα laser run, Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Laser run και δύο φορές χάλκινο μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα

Μάκης Μίτας-Σκοποβολή Τραπ

Χρυσό μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα ατομικό σκητ, Ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό ομαδικό σκητ- χάλκινο Πανευρωπαϊκό σκητ- Χρυσό-Aσημένιο και Χάλκινο μετάλλιο παγκόσμιο κύπελλο-Ομαδικό

Χρυσοπηγή Δεβετζή -τριπλούν

Αργυρό μετάλλιο στους Ολυμπιακούς αγώνες και χάλκινο μετάλλιο σε παγκόσμιο πρωτάθλημα

Ζωή Δημοσχάκη-κολύμβηση

Δύο χρυσά μετάλλια σε Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων

Ειρήνη Γιαννουλάκη

Χρυσό μετάλλιο ομαδικό u11 Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα  laser run, 3 Ασημένια μετάλλια Πανευρωπαϊκό U11 σε Triathle και run mixed relay και ομαδικό 2η και χάλκινο Πανευρωπαϊκό Laser run ατομικό

Άννα Ντουντουνάκη-Κολύμβηση 50μ. πεταλούδα-100μ. πεταλούδα

Χρυσό, Ασημένιο μετάλλιο και  δύο χάλκινα μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 25άρας

Σπήλιος Ζαχαρόπουλος-στίβος 1500μ.

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων και ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανδρών

Γιώργος Λουκαϊδης-3.000μ. στιπλ

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων με Εθν. Κύπρου

Χρήστος Κακούρης-πυγμαχία

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ελπίδων , 5ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα στα 63,5 ανδρών

Δέσποινα Γεωργιαδου-Ξιφασκία

Ασημένιο μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα, Χάλκινο μετάλλιο Παγκόσμιο πρωτάθλημα, Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες, Χρυσά μετάλλιο σε Παγκόσμιο Κύπελλο

Κώστας Μυλωνάς-σκοποβολή

Αργυρό μετάλλιο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ατομικό πιστόλι κατά ανδρεικέλων και χάλκινο μετάλλιο ομαδικό αυτόματο πιστόλι

15 )Ανδριάνα Παπαδοπούλου –σφύρα

Ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Κορασίδων και χρυσό μετάλλιο στη Γυμνασιάδα

Κέλυ Αραούζου-Κολύμβηση 1500μ.

Ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα νεάνιδων

 

Αννα Σαλπιγγιδου-άρση βαρών

Ασημένιο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κορασίδων στο σύνολο, στο ζετέ και χάλκινο μετάλλιο στο αρασέ

Παντελής Κασιδόκωστας-Θαλάσσιο Σκι

Ασημένιο και Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων στις φιγούρες

Χρήστος Βολικάκης –ποδηλασία

Ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα, Δεύτερος στην παγκόσμια κατάταξη πόντων-παγκόσμιο κύπελλο, αργυρό μετάλλιο παγκόσμιο κύπελλο

Ρωμανός Αλυφαντής-Κολύμβηση-100μ. πρόσθιο

Ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας πισίνας

Ηλίας Λουκά –σφαίρα

Ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων και 6ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Πάνος Τριανταφύλλου-ξιφασκία με αμαξίδιο

Χάλκινο Παραολυμπιακούς αγώνες, χάλκινο μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα ομαδικό , και Ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο Κύπελλο -ασημένιο μετάλλιο ομαδικό

Βασίλης Ντούνης

Χάλκινο μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα ομαδικό, ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο Κύπελλο

Ανδρέας Τσαβαλιάς

Δύο Ασημένια μετάλλια στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε Laser run Mixed realay και ομαδικό 2ος

Κώστας Πιτσιρής

Δύο Ασημένια μετάλλια ομαδικό σε Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε  Biathle και Triathle, laser run u17 και ομαδικό 2ος laser run

Χρήστος Κυριάκου

Ασημένιο και χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε Triathle και Biathle U13  και 15ος και 2ος ομαδικό Laser run

Μιχάλης Τσαβαλιάς

Ασημένιο και χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα U11 σε Triathle και Biathle και 2ος ομαδικό laser run

Σταματίνα Κυριάκου

Ασημένιο και χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε Triathle και Biathle U15 και 16η και 2η ομαδικό laser run

Ειρήνη Ρούτουλα

Δυο Ασημένια μετάλλια σε Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε  Biathle και Triathle u19 και 8η

Ανδρέας Τσαβαλιάς

Δύο Ασημένια μετάλλια στο Πανευρωπαϊκό  πρωτάθλημα σε Laser run Mixed realay

Γιώργος Βήχος-σκοποβολή

Χάλκινο μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα-ομαδικό

Νέρι Νιανγκουάρα-κολύμβηση 100μ. ελεύθερο

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και 7η παγκόσμιο πρωτάθλημα

Χρήστος Παλλάκης-Άλμα επί κοντώ

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κλειστού στίβου και 8ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Γιώργος Αγριμανάκης-πυγμαχία

Χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων

Γιάννης Μηλιδάκης-Κολύμβηση 200μ. πρόσθιο

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων

Ι.Τζαβάρας-πυγμαχία 91κ.

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων

Θάνος Τσιρίκος-Καταδύσεις 3μ.

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Β Κατηγορίας

Γεωργία Δεσπολλάρη-Στίβος

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων

Κριστιάν Γκολομέεβ-Κολύμβηση

Χάλκινο μετάλλιο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας πισίνας 4Χ50 ελεύθερο Εθνική

Παύλος Δακουτρός

Χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό ομαδικό Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα

ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΕΣ-ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΝΙΚΕΣ

Γιάννης Μπαρλής-Σφυροβολία

4ος και 8ος -Παγκόσμιο πρωτάθλημα Εφήβων 1996 και 1998 

Νίκος Μόλβαλης-Καταδύσεις

4ος Ολυμπιακοί αγώνες Νέων και 11ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Παναγιώτης Λέκκας-Ποδηλασία

4ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα Αγώνισμα Πόντων Σλοβακία

Γιάννης Κωστάκης-Κολύμβηση ΑμεΑ

4ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Γκρεγκ Μασσιάλας-Ξιφασκία

5ος Ολυμπιακοί αγώνες ομαδικό με Εθν.ΗΠΑ

Γιώργος Σφαλτός-Κολύμβηση ΑμεΑ

6ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Βάιος Στέλιος-Άρση βαρών

7ος Ολυμπιακοί αγώνες στα 90κ. με 330 κιλά με Εθν. Αυστραλίας

Ρένος Φραγκούδης-στίβος

7ος Ολυμπιακοί αγώνες

Χαρίλαος Τσεπαπαδάκης-Άρση Βαρών

7ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα Πιστόλι ακριβείας ομαδικό

Δημήτρης Κοσσόβας-Πάλη

7ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα  στα 52 κιλά

Δημήτρης Χατζησαράντος-ξιφασκία

8ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα  Ξίφος μονομαχίας

ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Παναγιώτης Δρακοπουλος-άρση βαρών

Ένα χρυσό μετάλλιο, τέσσερα ασημένια μετάλλια και δύο χάλκινα μετάλλια

Νίκος Γεωργόπουλος -4Χ400, 200μ.μ 4Χ100

Ένα χρυσό μετάλλιο, τρία ασημένια μετάλλια και ένα χάλκινο μετάλλιο

Στέφανος Πετράκης-100μ. και 4Χ100μ.

Ένα χρυσό μετάλλιο και δύο ασημένια μετάλλια

Λεωνίδας Κόρμαλης-4Χ100μ. και 4Χ400μ.

Ένα χρυσό μετάλλιο και δύο ασημένια μετάλλια

Ρήγας Ευσταθιάδης-άλμα επί κοντώ

Ένα χρυσό μετάλλιο και ένα ασημένιο μετάλλιο

Θοδωρής Ιακωβίδης-άρση βαρών

Ένα χρυσό μετάλλιο και ένα ασημένιο μετάλλιο

Στέργιος Τσούκας –άρση βαρών

Χρυσό μετάλλιο και χάλκινο μετάλλιο

Βαγγέλης Οικονομάκος- πυγμαχία

Χρυσό μετάλλιο στους Μεσογειακούς, Χρυσο μετάλλιο στους Βαλκανικούς και 4ος Πανευρωπαίκό

Ζήσης Κουρέλος-Δέκαθλο

Χρυσό μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και δύο χάλκινα μετάλλια Βαλκανικούς

Σταύρος Τσίτουρας-Άλμα επί κοντώ

Χρυσό μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και χάλκινο μετάλλιο Βαλκανικούς

Βάσω Καραφύλλη-Δισκοβολία

Χρυσό μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες, πανελλήνια ρεκόρ και 7 πρωταθλήματα

Δήμητρα Ντόβα-400μ.

Χρυσό μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και 8η παγκόσμιο κύπελλο

Αναστασία Χριστοφόρου-50μ. πρόσθιο

Χρυσό μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες

Νίκος Ρεγκούκος -400μ. και 4Χ400μ.

Ασημένιο μετάλλιο και δύο χάλκινα μετάλλια Μεσογειακοί αγώνες

Διονύσης Λιβέρης –σκοποβολή

Ασημένιο μετάλλιο και χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες

Γιάννης Καμπαδέλλης-110μ. εμπόδια

Ασημένιο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και 4 χρυσά μετάλλια Βαλκανικούς

Γιάννης Κομητούδης-4Χ100μ.

Ασημένιο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και χρυσό Βαλκανικούς και τρία ασημένια Βαλκανικούς

Φραγκίσκος Πολίτης-σφύρα

Ασημένιο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και χρυσό μετάλλιο Βαλκανικοί

Αλκιβιάδης Παπαγεωργόπουλος –σκοποβολή

Ασημένιο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και δύο ασημένια μετάλλια Βαλκανικοί

Κώστας Λώλος-4Χ100μ.

Ασημένιο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και ένα ασημένιο μετάλλιο Βαλκανικοί

Πάρης Βασιλικός –πυγμαχία

Ασημένιο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και τέσσερις φορές πρωταθλητές

Δημήτρης Λαφαζάνης-σκοποβολή

Ασημένιο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και τρεις φορές πρωταθλητής

Νόρα Δράκου-κολύμβηση 50μ. ύπτιο,50μ. ελεύθερο και 4Χ100

Τρία χάλκινα μετάλλια Μεσογειακοί αγώνες

Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου –σφύρα

Δύο χάλκινα μετάλλια Μεσογειακοί αγώνες

Γιάννης Ιωαννίδης-πυγμαχία

Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες-χρυσό μετάλλιο Βαλκανικοί και 7 φορές πρωταθλητής

Δημήτρης  Μιχαήλ –πυγμαχία

Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες, χρυσό μετάλλιο Βαλκανικοί και 4 φορές πρωταθλητής

Άγγελος Θεοτοκάτος-πυγμαχία

Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και δύο αργυρά μετάλλια Βαλκανικοί, τρία αργυρά Βαλκανικοί

Γιώργος Μαρμαρίδης-σκοποβολή

Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες, δύο αργυρά μετάλλια Βαλκανικοί και δύο χάλκινα μετάλλια Βαλκανικοί

Νικος Τσιάρας-δισκοβολία

Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες, δύο χάλκινα μετάλλια Βαλκανικοί

Μιχάλης Καραγιάννης-τριπλούν

Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και χάλκινο μετάλλιο Βαλκανικοί

Μαριάννα Λυμπερτά-1500μ. ελεύθερο κολύμβηση

Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες  και 37 πανελλήνιες νίκες γενικά

Θόδωρος Κοτάκος –πυγμαχία

Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και ένα πρωτάθλημα και συμμετοχή Ο.Α.

Μάρθα Μπερρή-4Χ100 κολύμβηση

Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και 5 πανελλήνια ρεκόρ

Ζαμπία Μελαχροινού -4Χ100 κολύμβηση

Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες και πανελλήνιο ρεκόρ

Μαρίλεια Δρασίδου-4Χ100 κολύμβηση

Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες

Γιάννης Σώμος- Βόλει καθιστών

Χάλκινο μετάλλιο Παράκτιοι Μεσογειακοί αγώνες

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΔΑ

Γιώργος Θάνος-άλμα επί κοντώ

Ασημένιο μετάλλιο Πανεπιστημιάδα

Χρηστος Πολυχρονιου-σφυροβολία

Ασημένιο μετάλλιο Πανεπιστημιάδα

Ιωάννης Χατζησαράντος-ξιφασκία

Ασημένιο μετάλλιο Πανεπιστημιάδα

Χρήστος Μάγγος-200μ.

Χάλκινο μετάλλιο Πανεπιστημιάδα

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΡΕΚΟΡ ΣΕ ΜΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

92-Χρήστος και Άρης Καραγιώργος-βάδην

Χρήστος Καραγιώργος παγκόσμιο ρεκόρ 7 μίλια και 10000μ βάδην-Άρης Καραγιώργος παγκόσμιο ρεκόρ 3.000μ.

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΣΙΣΜ

Γιάννης Παπαδόπουλος -πυγμαχια

Δύο φορές «ασημένιος» παγκόσμιο ΣΙΣΜ

Νίκος Ασκητής-πυγμαχία

Μία φορά «ασημένιος» παγκόσμιο ΣΙΣΜ

Δημήτρης Χριστόφορος

Μια φορά ασημένιο παγκόσμιο ΣΙΣΜ

Δημήτρης Παπαδόπουλος-άρση βαρών

Χάλκινο μετάλλιο Παγκόσμιο ΣΙΣΜ

ΑΓΩΝΕΣ ΛΑΤΙΝΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ

Ξένια Ευαγγελινού- σκοποβολή

Τρία χρυσά μετάλλια, τρία αργυρά μετάλλια και επτά χάλκινα μετάλλια

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Γιάννης  Σκιαδάς-110μ.,400μ. και 400μ. εμπόδια

Επτά φορές χρυσός Βαλκανιονίκης

Αθανάσιος Αραβοσιτάς –σκοποβολή

Πέντε φορές χρυσός Βαλκανιονίκης

Παναγιώτης Στρουμπάκος-800μ. και 1500μ.

Τέσσερις φορές χρυσός Βαλκανιονίκης και μια φορά ασημένιος Βαλκανιονίκης

Ηλίας Κελεσίδης-ποδηλασία

Τρεις φορές χρυσός Βαλκανιονίκης, τρεις φορές ασημένιος Βαλκανιονίκης και δύο φορές χάλκινος Βαλκανιονίκης

Χρύσανθος Τσουκαλάς-1500μ.,5000μ. και ανώμαλος δρόμος

Τρεις φορές χρυσός Βαλκανιονίκης, δύο φορές ασημένιος Βαλκανιονίκης και δύο φορές χάλκινος Βαλκανιονίκης

Δημήτρης Κυττέας-Άλμα επί κοντώ

Τρεις φορές χρυσός Βαλκανιονίκης και τέσσερις φορές χάλκινος Βαλκανιονίκης και συμμετοχή σε Ο.Α.

Γιάννης Παλαμιώτης-τριπλούν

Τρεις φορές χρυσός Βαλκανιονίκης και 4 πανελλήνια ρεκόρ

Κώστας Πετρίδης-Στίβος, μήκος, τριπλούν και 4Χ200

Τρεις φορές χρυσός Βαλκανιονίκης

Σταμάτης Μάγος -110μ. εμπόδια

Δύο φορές χρυσός Βαλκανιονίκης και τέσσερις φορές ασημένιος Βαλκανιονίκης

Σταύρος Βελκόπουλος-800μ., 1500μ. και 3.000μ.

Δύο φορές χρυσός Βαλκανιονίκης, δύο φορές ασημένιος Βαλκανιονίκης και δύο φορές χάλκινος Βαλκανιονίκης

Γαβρίηλ Αρνέλλος-100μ., 200μ., 4Χ100μ.

Δύο φορές χρυσός Βαλκανιονίκης, δύο φορές ασημένιος Βαλκανιονίκης και μια φορά πρωταθλητής Ελλάδας

Ανδρέας Λιναρδάτος-200μ., 400μ., 4Χ400μ.

Δύο φορές χρυσός Βαλκανιονίκης και δύο φορές ασημένιος Βαλκανιονίκης

Μανώλης Μπακρυσιώρης-πυγμαχία

Δύο φορές χρυσός Βαλκανιονίκης, μια φορά ασημένιος Βαλκανιονίκης και μια φορά χάλκινος Βαλκανιονίκης

Γιώργος Καραγεώργος-800μ.

Δύο φορές χρυσός Βαλκανιονίκης, μια φορά ασημένιος Βαλκανιονίκης και μια φορά χάλκινος Βαλκανιονίκης

Πόπη Γαβαλάκη-βάδην

Δύο φορές χρυσή Βαλκανιονίκης, μια φορά ασημένια Βαλκανιονίκης και πανελλήνια ρεκόρ

Χρήστος Σάρρας –Μαραθώνιος

Δύο φορές χρυσός Βαλκανιονίκης και μια φορά ασημένιος Βαλκανιονίκης

  Μαρία Δακουτρου-κολύμβηση, πρόσθιο-πεταλούδα

Δύο φορές χρυσή Βαλκανιονίκης και μια φορά ασημένια Βαλκανιονίκης

Βαγγέλης Καρίμαλης-10.000μ.

Δύο φορές χρυσός Βαλκανιονίκης και 4ος Πανευρωπαϊκό εφήβων

Αργύρης Καραγιάννης -Άλμα επί κοντώ

Δύο φορές χρυσός Βαλκανιονίκης

 

 

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

Βίκυ Κουβέλη-κολύμβηση

Δύο χρυσά μετάλλια, δύο αργυρά μετάλλια και δύο χάλκινα μετάλλια σε παγκόσμια πρωταθλήματα Μάστερ

Γιώργος Δεμέτης-Κολύμβηση

Χρυσό μετάλλιο και χάλκινο μετάλλιο σε Παγκόσμιο πρωτάθλημα Μάστερς

Δημήτρης Χριστόφορος-πάλη

Χάλκινο μετάλλιο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Μάστερς

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ (ΚΑΙ ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ)

Ντάντε –Βόλεϊ

Μία φορά Χρυσός Παγκοσμιονίκης, 3 χρυσά μετάλλια World League και 1 Χρυσό μετάλλιο World Cup , 3 πρωταθλήματα Ν. Αμερικής και Παναμερικανικοί αγώνες

Μαρτσελίνιο-Βόλεϊ

Μία φορά Χρυσός Παγκοσμιονίκης, Ένα παγκόσμιο κύπελλο , τρία χρυσά μετάλλια World League και ένα χρυσό μετάλλιο Παναμερικανικών αγώνων

Αντρέ Νασιμέντο-Βόλεϊ

Χρυσός Παγκοσμιονίκης, Ένα world cup και 2 World League

Ντέγιαν Μποντιρόγκα-Μπάσκετ

Μία φορά Χρυσός Παγκοσμιονίκης, Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα, χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και 2 Ευρωλίγκες

Φραγκίσκος Αλβερτης-Μπάσκετ

5 Ευρωλίγκες και 1 Διηπειρωτικό Κύπελλο, ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό Παίδων, Ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό Ελπίδων

Δημήτρης Διαμαντιδης-Μπάσκετ

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό,  3 Ευρωλίγκες, Ασημένιος Παγκοσμιονίκης, και ασημένιο μετάλλιο Μεσογειακοί

Κώστας Τσαρτσαρής-Μπάσκετ

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό και 3 Ευρωλίγκες  και Ασημένιος Παγκοσμιονίκης

Νίκος Χατζηβρέτας-Μπάσκετ

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα ,Ασημένιος παγκοσμιονίκης και 2 Ευρωλίγκες

Αντώνης Φώτσης -Μπάσκετ

3 Ευρωλίγκες και ένας τελικός Ευρωλίγκας, χάλκινο Ευρωμπάσκετ ανδρών και εφήβων

Μάικ Μπατιστ -Μπάσκετ

3 Ευρωλίγκες

Μίκαελ Κοχ-Μπάσκετ

1 Διηπειρωτικό, 1 Ευρωλίγκα , 4 πρωταθλήματα

Δήμος Ντικούδης-Μπάσκετ

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα , Μία Ευρωλίγκα και Ασημένιος παγκοσμιονίκης

Γιώργος Καλαϊτζής-Μπάσκετ

2 Ευρωλίγκες, ένας τελικός Ευρωλίγκας και 8 πρωταθλήματα

Τζόνι Ρότζερς-Μπάσκετ

2 Ευρωλίγκες, ένας τελικός Ευρωλίγκα και 8 πρωταθλήματα

Στράτος Περπέρογλου-Μπάσκετ

Δύο Ευρωλίγκες , χάλκινο μετάλλιο Ευρωμπάσκετ,  4 πρωταθλήματα

Ντούσαν Σάκοτα-Μπάσκετ

Δύο Ευρωλίγκες, χρυσό μετάλλιο παγκόσμιο ΣΙΣΜ  και 5 πρωταθλήματα

  Γιώργος Κολοκυθάς-Μπάσκετ

Είναι δύο φορές ο πρώτος σκόρερ του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Μπάσκετ

Ντρου Νίκολας-Μπάσκετ

Δύο Ευρωλίγκες και 3 πρωταθλήματα

Νίκος  Οικονομου –Μπάσκετ

1 Διηπειρωτικό , 1 Ευρωλίγκα, 2 πρωταθλήματα

Βαγγέλης Βουρτζουμης -Μπάσκετ

1 Διηπειρωτικό , 1 Ευρωλίγκα, 1 πρωτάθλημα

Τζον Κόρφας-Μπάσκετ

1 Διηπειρωτικό , 1 Ευρωλίγκα

Φεράν Μαρτίνεθ-Μπάσκετ

Ένα Διηπειρωτικό και ένα πρωτάθλημα

Γιάννης Γεωργικόπουλος

Ένα Διηπειρωτικό και ένα κύπελλο

Μπάιρον Ντίνκινς-Μπάσκετ

Διηπειρωτικό

Μαρσέλο Νικολα-Μπάσκετ

Διηπειρωτικό

Ούγκο Σκονογκίνι-Μπάσκετ

Διηπειρωτικό

Τζούλιους Νουόσου

Διηπειρωτικό

Τζον Αμίτσι-Μπάσκετ

Διηπειρωτικό

Τζον Σάλει-Μπάσκετ

Διηπειρωτικό

Μπριζίτκα Μόλναρ-Βόλεϊ γυναικών

Δύο European League

Πέπε Σάντσες-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και χρυσό μετάλλιο Παναμερικανικοί αγώνες

Βασίλης Χαραλαμπόπουλος-Μπάσκετ

Χρυσά μετάλλια Πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα U18 ΚΑΙ U20, και χάλκινο Ευρωμπάσκετ Παίδων

Μιχάλης Λούντζης

Χρυσά μετάλλια Πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα U18 ΚΑΙ U20, ένα πρωτάθλημα

Κριστιάν Κάρλσον-πινγκ πονγκ

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανδρών ομαδικό και χάλκινο μετάλλιο στο ατομικό με Εθν. Σουηδίας

Ανδρέας Γλυνιαδάκης-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και ένας τελικός Ευρωλίγκας, ένα χάλκινο μετάλλιο Ευρωμπάσκετ Εφήβων

Ντάριλ Μίντλεντον-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα, ένας τελικός Ευρωλίγκας και 4 πρωταθλήματα

Φερντινάντο Τζεντίλε -Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα, ένας τελικός Ευρωλίγκας και 3 πρωταθλήματα

Πάτρικ Μπερκ -Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και ένας τελικός Ευρωλίγκας, 3 πρωταθλήματα

Ζέλικο Ρέμπρατσα-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα , ένας τελικός Ευρωλίγκας 2 πρωταθλήματα και MVP Ευρωλίγκας

Όντετ Κάτας-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και ένας τελικός Ευρωλίγκας, 2 πρωταθλήματα και Fiba Eurostar

Ιμπραήμ Κουτλουάι-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και Ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό, 2 πρωταθλήματα , 2 κύπελλα

Γιώργος Μπαλογιάννης

Μία Ευρωλίγκα και ένας τελικός Ευρωλίγκας, 2 πρωταθλήματα και ένα κύπελλο

Μιλένκο Τέπιτς

Μία Ευρωλίγκα , Ασημένιο μετάλλιο Ευρωπαϊκό και 2 πρωταθλήματα

Λιβέρης Ανδρίτσος-Μπάσκετ

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα , ένας τελικός Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος και 1 πρωτάθλημα

Άγγελος Μπασινάς-Ποδόσφαιρο

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, Τελικός Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ελπίδων,  Χρυσό μετάλλιο Παγκόσμιο ΣΙΣΜ και 2 πρωταθλήματα

Γιάννης Γκούμας-Ποδόσφαιρο

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, Τελικός Πανευρωπαϊκού Ελπίδων,  3 πρωταθλήματα

Χρήστος Μυριούνης-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα, Ασημένιο μετάλλιο Εθνικής Ελπίδων και δύο Κύπελλα

Στόγιαν Βράνκοβιτς-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα, Χάλκινος Παγκοσμιονίκης , και δύο χάλκινα μετάλλια Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα

Κώστας Χαλκιάς-Ποδόσφαιρο

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και χρυσό μετάλλιο Παγκόσμιο ΣΙΣΜ,

Δημήτρης Κρατημένος

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό εφήβων , Ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Παίδων και  2 φορές MVP τερματοφύλακας και χάλκινο πανευρωπαϊκό Παίδων

Ορέστης Ζερβουδάκης

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό εφήβων,  Ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Παίδων και χάλκινο πανευρωπαϊκό Παίδων

Χρήστος Σιαμάς

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό εφήβων, Ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Παίδων και χάλκινο πανευρωπαϊκό Παίδων

Ελισαμπέτα Σαμάρα-πινγκ πονγκ

Χρυσό, Ασημένιο και χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό στο ομαδικό γυναικών με Εθνική Ρουμανίας

Νικ Καλάθης

Μία Ευρωλίγκα, χάλκινο Ευρωμπάσκετ και 6 πρωταθλήματα

Σαρούνας Γιασικε0βίτσιους

Μία Ευρωλίγκα, χάλκινο Πανευρωπαϊκό, τρία πρωταθλήματα, τρία κύπελλα

Μέμος Ιωάννου-Μπάσκετ

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και 6 πρωταθλήματα

Αντώνης Νικοπολίδης -Ποδόσφαιρο

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, 5 πρωταθλήματα

Δημήτρης Παπανικολάου

Μία Ευρωλίγκα, 4 πρωταθλήματα και 3 κύπελλα

Βασίλης Σπανούλης

Μία Ευρωλίγκα, 4 πρωταθλήματα, 3 κύπελλα

Ίαν Βουγιούκας

Μία Ευρωλίγκα, 4 πρωταθλήματα και δύο κύπελλα

Ντέγιαν Τομάσεβιτς

Μία Ευρωλίγκα, 3 πρωταθλήματα, 3 κύπελλα

Βασίλης Ξανθόπουλος

Μία Ευρωλίγκα, 3 πρωταθλήματα, 3 κύπελλα

Γιούρκας Σεϊταρίδης-Ποδόσφαιρο

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, 2 πρωταθλήματα και δύο κύπελλα

Σάνι Μπετσίροβιτς

Μία Ευρωλίγκα, δύο πρωταθλήματα και δύο κύπελλα

Κώστας Παταβούκας-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και δύο πρωταθλήματα και ένα κύπελλο

Νίκολα Πέκοβιτς

Μία Ευρωλίγκα, 2 πρωταθλήματα και ένα κύπελλο

Γκιόργκι Σερμαντίνι

Μία Ευρωλίγκα, 2 πρωταθλήματα και ένα κύπελλο

Δημήτρης Βεργίνης

Μία Ευρωλίγκα, 2 πρωταθλήματα και ένα κύπελλο

Νίκος Μπουντούρης-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και 2 πρωταθλήματα

Κώστας Μάγλος-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και 2 πρωταθλήματα

Δημήτρης Παπαδόπουλος-Ποδόσφαιρο

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα και ένα πρωτάθλημα και ένα κύπελλο

Λάζαρος Παπαδόπουλος

Μία Ευρωλίγκα, Ένα πρωτάθλημα και ένα κύπελλο

Ραμούνας Σισκάουσκας

Μία Ευρωλίγκα, ένα πρωτάθλημα και ένα κύπελλο

Τόνι Ντελκ

Μία Ευρωλίγκα , ένα πρωτάθλημα  και ένα κύπελλο

Μίλος Βούγιανιτς

Μία Ευρωλίγκα, ένα πρωτάθλημα και ένα κύπελλο

Ρομπέρτας Γιαβτόκας

Μία Ευρωλίγκα, ένα πρωτάθλημα και ένα κύπελλο

Ντούσαν Κέτσμαν

Μία Ευρωλίγκα, ένα πρωτάθλημα και ένα κύπελλο

Ρομέιν Σάτο

Μία Ευρωλίγκα, ένα πρωτάθλημα και ένα κύπελλο

Άλεξ Μάριτς

Μία Ευρωλίγκα, ένα πρωτάθλημα και ένα κύπελλο

Κώστας Καϊμακόγλου

Μία Ευρωλίγκα, ένα πρωτάθλημα και ένα κύπελλο

Πάβελ Ζαγκούμνι –Βόλεϊ

Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και ένα κύπελλο Ελλάδας

Ντομινίκ Γουίλκινς-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και ένα κύπελλο

Παναγιώτης Γιαννάκης-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και ένα κύπελλο

Τζαννής Σταυρακόπουλος-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και ένα κύπελλο

Μίροσλαβ Πετσάρκι-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα και ένα κύπελλο

Νταμίρ Μουλαομέροβιτς-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα

Γιάννης Σιούτης-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα

Γιάννης Γιαννούλης;-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα

Μάκης Θέος-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα

Κόρεϊ Αλμπάνο-Μπάσκετ

Μία Ευρωλίγκα

Γρηγόρης Καπετανάκης-πόλο

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων

Κατερίνα Τόλιου-πινγκ πονγκ

Κατάκτηση Europe Trophy και κύπελλο Ελλάδας

Έλσα Τέρπου-πινγκ πονγκ

Κατάκτηση Europe Trophy και κύπελλο Ελλάδας

Άνα Τοφάντ -πινγκ πονγκ

Κατάκτηση Europe Trophy και κύπελλο Ελλάδας

Σάντρα Πέργκελ-πινγκ πονγκ

Κατάκτηση Europe Trophy

Μαρία Αρτσέτου-πινγκ πονγκ

Κατάκτηση Europe Trophy

Βασίλης Χωματάς-πόλο

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό εφήβων

Άριαν Κόμαζετς-Μπάσκετ

Ασημένιο μετάλλιο Ολυμπιακοί αγώνες και χάλκινο μετάλλιο Ευρωμπάσκετ

Αντώνης Αντωνιάδης-Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού Ασημένιο Παπούτσι Ευρώπη, Βαλκανικό Κύπελλο, Ένας Τελικός Πρωταθλητριών, και ένα Παγκόσμιο ΣΙΣΜ

Βασίλης Κωνσταντίνου-Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών, Ένα Βαλκανικό και Δύο Παγκόσμια ΣΙΣΜ

Μίμης Δομάζος-Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών, Ένα Βαλκανικό και Δύο Παγκόσμια ΣΙΣΜ

Άνθιμος Καψής

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών, Ένα Βαλκανικό, 5 πρωταθλήματα και 4 κύπελλα

Μήτσος Δημητρίου-Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών, Ένα Βαλκανικό, 4 πρωταθληματα, 2 κύπελλα

Γιώργος Γονιός-Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών, Ένα Βαλκανικό, 4 πρωταθληματα , δύο κυπελλα

Κώστας Ελευθεράκης -Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών, Ένα Βαλκανικό, 4 πρωταθληματα , δύο κύπελλα

Κώστας Αθανασόπουλος-Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών, και Δύο Παγκόσμια ΣΙΣΜ

Τότης Φυλακούρης -Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών, και ένα Παγκόσμιο ΣΙΣΜ

Κώστας Ζαχόπουλος

Ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Παίδων και χάλκινο πανευρωπαϊκό Παίδων

Αριστείδης Καμάρας

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών,6 πρωταθλήματα, δύο κύπελλα

Φραγκίσκος Σούρπης-Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών,6 πρωταθλήματα

Τάκης Οικονομόπουλος-Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών, 5 πρωταθλήματα, 2 κύπελλα

Γιάννης Τομαράς-Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών, 4 πρωταθλήματα

Βίκτωρ Μητρόπουλος

Τελικός Διηπειρωτικού , Ένας τελικός Πρωταθλητριών,3 πρωταθλήματα

Γιώργος Βλάχος-Ποδόσφαιρο

Ένας τελικός Διηπειρωτικού, Ένας τελικός Πρωταθλητριών, 2 πρωταθλήματα

Γιώργος Δεληγιάννης

Τελικός Διηπειρωτικού ,ένας τελικός Πρωταθλητριών ένα πρωτάθλημα

Σάκης Κουβάς-Ποδόσφαιρο

Τελικός Διηπειρωτικού, ένα πρωτάθλημα

Χάρης Γραμμός-Ποδόσφαιρο

Τελικός Πρωταθλητριών και 3 πρωταθλήματα

 

ΑμεΑ

Πάνος Τριανταφύλλου-ξιφασκία με αμαξίδιο

Χάλκινο Παραολυμπιακούς αγώνες, Χάλκινο μετάλλιο ομαδικό Παγκόσμιο πρωτάθλημα, Ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο Κύπελλο και ασημένιο μετάλλιο ομαδικό παγκόσμιο κύπελλο

Βασίλης Ντούνης-Ξιφασκία με αμαξίδιο

Χάλκινο μετάλλιο ομαδικό Παγκόσμιο πρωτάθλημα, 9ος Προολυμπιακό,  Δύο φορές Ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο Κύπελλο ομαδικό-ατομικό, σπάθη

Γιάννης Σώμος- Βόλει καθιστών

Χάλκινο μετάλλιο Παράκτιοι Μεσογειακοί αγώνες

Γιάννης Κωστάκης-Κολύμβηση

4ος  Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Κλήμης Παπαχρήστος-Τζούντο τυφλών

5ος Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα

Γιώργος Σφαλτός-Κολύμβηση

6ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Αλέξανδρος Υδραίος-Ποδόσφαιρο Ακρωτηριασμένων

10η θέση Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εθνική, 1 πρωτάθλημα, ένα κύπελλο και περισ.συμμετοχές

Τάσος Τσίγκας-Ποδόσφαιρο Ακρωτηριασμένων

10η θέση Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εθνική,  1 πρωτάθλημα ένα κύπελλο

Βασίλης Μπακογιάννης-Ποδόσφαιρο Ακρωτηριασμένων

10η θέση Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και ένα κύπελλο

Νέλσον Σανζ-Μπάσκετ με αμαξίδιο

11ος Παραολυμπιακούς

Δημήτρης Αγριανίτης-Ποδόσφαιρο Ακρωτηριασμένων

17ος Nations League

Παναγιώτης Κοντογιάννης-Μπάσκετ με αμαξίδιο

20η θέση Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα 2 φορές, 1 πρωταθλημα , 1 κυπελλο, 1 Σούπερ Καπ και 3 ασημενια παραμπαντμιντον

Χρήστος Μαρτσάκης-Μπάσκετ με αμαξίδιο

20η θέση Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα  2 φορές , 1 πρωτάθλημα, 1 κύπελλο και 1 Σούπερ Καπ

Γιώργος Τσαουσίδης-Μπάσκετ με αμαξίδιο

20η θέση Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα

Γκιόργκι Ιβανόφ-Μπάσκετ με αμαξίδιο

25η θέση Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και περισ. συμμετοχές

Νικολάι Βακλίνοφ-Μπάσκετ με αμαξίδιο

25η θέση Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και μια άνοδος

Σωτήρης Βαβαρούτσος-Ποδηλασία ΑμεΑ

Χρυσό μετάλλιο Ευρωπαϊκό Κύπελλο, 2ος παγκόσμια κατάταξη Ασημένιο μετάλλιο Ευρωπαϊκό κύπελλο, , 5ος ευρωπαϊκό κύπελλο, και περισσότερες συμμετοχές

Νίκος Ρούσσος-Ποδηλασία ΑμεΑ

Χρυσό, Ασημένιο και χάλκινο μετάλλιο Ευρωπαϊκό Κύπελλο

Σόλων Παπαδόπουλος-Ποδηλασία ΑμεΑ

Χρυσό μετάλλιο Ευρωπαϊκό Κύπελλο, Ασημένιο μετάλλιο Ευρωπαϊκό κύπελλο

Γιάννης Γκουργκούλιας-Ποδηλασία ΑμεΑ

Χρυσό μετάλλιο Ευρωπαϊκό κύπελλο

Γιάννης Παπαϊωάννου-Ξιφασκία με αμαξίδιο

3ος Παγκόσμιο Κύπελλο

Δημητρης Αδαμαντιδης-Πινγκ πονγκ ΑμεΑ

6ος Παγκόσμιο Κύπελλο

 

Λουκάς Ανέστης-Ποδηλασία ΑμεΑ

6ος Ευρωπαϊκό Κύπελλο

 

Πένυ Σκάρου-Ξιφασκία με αμαξίδιο

παγκόσμιο κύπελλο ομαδικό σπάθης mix

 

Θοδωρής Μωραϊτης-Παρατρίαθλο

10ος Παγκόσμιο Κύπελλο 

 

Χρήστος Μελέτης-πινγκ πονγκ

12ος Παγκόσμιο κύπελλο

 

Γεωργία Καλτσή-Ξιφασκία με αμαξίδιο

20η και 26η θέση Παγκόσμιο Κύπελλο

Τάσος Μπούτης-Σκοποβολή ΑμεΑ

25ος Παγκόσμιο Κύπελλο

Έφη Γκουλή-Κολύμβηση

32η Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Ιωάννα Χρονοπούλου-Μπάσκετ με αμαξίδιο

2η και 3η όμιλος Eurocup, 1 πρωταθλημα , 1 κυπελλο και 1 Σούπερ Καπ 

Μαρια Μιχαλοπούλου-Μπάσκετ με αμαξίδιο

2η και 3η  όμιλος Eurocup, 1 πρωτάθλημα , ένα κύπελλο και ένα Σούπερ Καπ

Κώστας Κατωπόδης-Μπάσκετ με αμαξίδιο, Παραμπάντμιντον και πινγκ πονγκ ΑμεΑ

3ος όμιλος Eurocup 1 πρωτάθλημα, 1 κύπελλο, 2 ασημένια διπλό, 1 χάλκινο διπλό, 1 χάλκινο ατομικό 2 Χάλκινα ομαδικά

Νίκος Φύτρος-Μπάσκετ με αμαξίδιο-Παραμπάντμινον και πινγκ πονγκ

2ος  και 3ος Όμιλος Eurocup , 1 πρωτάθλημα, 1 κύπελλο και δύο ασημένια, 3η θέση πινγκ πονγκ ομαδικό

Σπύρος Σπαθής-Μπάσκετ με αμαξίδιο και σκοποβολή

2ος και 3ος Όμιλος Eurocup,1 πρωταθλημα, ένα κύπελλο, Ασημένιο  και 4η θέση ομαδικό

Σταύρος Δίτσης-Μπάσκετ με αμαξίδιο

2ος και 3ος Όμιλος Eurocup1 Σούπερ Καπ

Παναγιώτης Χριστόφορος-Μπάσκετ με αμαξίδιο-Παραμπάντμινον και τένις με αμαξίδιο

2ος Όμιλος Eurocup μπάσκετ με αμαξίδιο ,1 πρωτάθλημα, 1 κύπελλο ,1 Σούπερ Καπ , 2 ασημένια μετάλλια και 2 χάλκινα

Χαντί Αχμέντ-Μπάσκετ με αμαξίδιο

2ος Όμιλος Eurocup 1 Σούπερ Καπ

Μάρτσιν Μπαλτσερόφσκι -Μπάσκετ με αμαξίδιο

3ος Όμιλος Eurocup

Φρεντ Μποσέ-Μπάσκετ με αμαξίδιο

3ος όμιλος Eurocup

Νότης Τσίλης

3ος Όμιλος Eurocup

Απόστολος Δαβής-Ξιφασκία με αμαξίδιο

πρωταθλήματα ομαδικά,  2 ασημένια, 3 χάλκινα

Βασίλης Τουμαράς-Μπάσκετ με αμαξίδιο-Ποδόσφαιρο Ακρωτηριασμένων

2 πρωταθλήματα, 2 κύπελλα

Μιχάλης Ασβεστάς-Ξιφασκία με αμαξίδιο

2 πρωταθλήματα ομαδικά

Γιωργος Αθανασοπουλος-Ποδόσφαιρο Ακρωτηριασμένων, πινγκ πονγκ ΑμεΑ

1 πρωταθλημα. 1 κυπελλο ,ένα ασημένιο, 3 χαλκινα

Ζακ Μπλερ-Μπάσκετ με αμαξίδιο

1 πρωτάθλημα, ένα κύπελλο συμμετοχές

Αλί Ζαμπουάν-Ποδόσφαιρο Ακρωτηριασμένων

1 πρωτάθλημα, 1 κύπελλο

Στέλιος Σουλιώτης  -Ξιφασκία με αμαξίδιο

Ένα πρωτάθλημα ομαδικό, 1 χρυσό, 1 χάλκινο

Βασίλης Γώγολος-Ποδόσφαιρο Ακρωτηριασμένων

1 πρωτάθλημα

Γιώργος Δρακόπουλος-Κολύμβηση

3 Χρυσά μετάλλια ,2 ασημένια και δυο χάλκινα

Ασημίνα Τσάκωνα-Κολύμβηση

Τρία χρυσά μετάλλια και ένα ασημένιο

Χρήστος Τριανταφύλλου-Κολύμβηση

Δύο χρυσά μετάλλια, δύο ασημένια μετάλλια και 2η θέση ομαδικό ΠΑΟ

Αλέξανδρος Βασαρμιδάκης-Σκοποβολή

Δύο χρυσά μετάλλια και 2η θέση ομαδικό ΠΑΟ

Λινα Σπίνου-Κολύμβηση

Ένα χρυσό μετάλλιο, τρία ασημένια και 2η ομαδικό

Νίκος Καπράλος-Μπόουλινγκ ΑΟΝΜ

Χρυσό μετάλλιο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ατομικό

Νίκος Γαστεράτος-Παραμπάντμιντον και τένις με αμαξίδιο

Τρία ασημένια,  2 Χάλκινα μετάλλια και 3 φορές 3η θέση ΠΑΟ ομαδικό

Παύλος Μάμαλος- Άρση βαρών ΑμεΑ

Δύο ασημένια και δύο χάλκινα και  ομαδικό

Λευτέρης Φωκιανός -Παραμπάντμιντον-Παρακανόε

Δύο ασημένια, ένα Χάλκινο και  θέση , πρώτη θέση αγώνας Παρακανόε

Χρήστος Βλαστάρας-Σκοποβολή ΑμεΑ

2 Ασημένια και 4η θέση ομαδικό, 5η ατομικό

Αριστομένης Νικολόπουλος-Τένις με αμαξίδιο

Ασημένιο διπλό, ένα χάλκινο και 2 φορές 3η θέση ομαδικό σύνολο

Έλντα Γρατσώνη-Πινγκ πονγκ ΑμεΑ

2η θέση ΠΑΟ ομαδικό κολύμβηση, ένα χάλκινο μετάλλιο ατομικό και  3η θέση ομαδικό πινγκ πονγκ

Παντελης Χαρακλιας-Πινγκ πονγκ ΑμεΑ

Ασημένιο μετάλλιο, 3ος διπλό και 5η θέση ομαδικό

Ελένη Ζαμπούρα-Σκοποβολή ΑμεΑ

Ασημένιο μετάλλιο και 5η θέση ομαδικό

Χρήστος Μελέτης    Πινγκ πονγκ ΑμεΑ

Ασημένιο μετάλλιο διπλό και 5η θέση ομαδικό

Μπάμπης Τζίμπρες -Πινγκ πονγκ ΑμεΑ

Ασημένιο μετάλλιο και 5η ομαδικό 

Κώστας Σταυρόπουλος-Σκοποβολή

2η θέση ομαδικό 13η θέση Πανελλήνιο

Θέμης Γιαννακαράς-Πινγκ πονγκ ΑμεΑ

Δύο χάλκινα μετάλλια  και 5η θέση ομαδικό

Κώστας Μασούρας-Μπότσια

Δύο Χάλκινα μετάλλια και 8η θέση ομαδικό

68- Ομάδα Μπάσκετ Ν.Α.

Δύο χάλκινα Πανελλήνιο πρωτάθλημα Μπάσκετ Ν.Α.  Πέτρος Γεωργουλόπουλος, Χαράλαμπος Θάνος,  Λάζαρος Καρανίκας, Σώστης Κουτσαύτης, Παναγιώτης Παπαδάκης,  Δημήτρης Χαραλάμπους και Βασίλης Χωριανόπουλος

Αλέξανδρος Κανέλλος-Άρση βαρών ΑμεΑ

Χάλκινο μετάλλιο και άλλη μια συμμετοχή και 6η θέση ομαδικό

76-Ένα χάλκινο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μπάσκετ Ν.Α. Σωτήρης Κανελόπουλος,Θοδωρής Μάλης, Άγγελος Μπάκας, Ασημάκης Ρέππας,Σπύρος Στέφας, Κυτίδης Μιχάλης, Κυτίδης Νίκος, Αυγερινός Παναγιώτης,Τσιντσαρούλι Μιχάλης

Χρήστος Νάτσιος-Μπότσια

4η θέση και 8η θέση ομαδικό

 Δημήτρης Λαγός-Πινγκ πονγκ ΑμεΑ

5ος ομαδικό και ατομικό

Λευτέρης Γιοβάνης-Μπότσια

8ος στο ατομικό και 8ος αομαδικό

Χρήστος Ζαφειρόπουλος-Μπότσια

8η θέση ομαδικό και περισσ. νίκες

Νίκος Σταμούλης-Μπότσια

9η ομαδικό

Τόλης Μουμτζόγλου-Μπάσκετ με αμαξίδιο

Συμμετοχές Α1

Πάμπλο Εσκομπάρ-Μπάσκετ με αμαξίδιο

Συμμετοχές Α1

Νίκος Παππάς-Μπάσκετ με αμαξίδιο

Συμμετοχή Α1

Τσίκουρας-Μπάσκετ με αμαξίδιο

8ος 

Τάκης Αλεξανδράκης-Σκάκι τυφλών

9η θέση ομαδικό και 21ος

Βασίλης Ψυχογιόπουλος-Σκοποβολή ΑμεΑ

10η θέση ομαδικό και 13ος ατομικό

Μανώλης Κοκονός-Μπότσια

Δεύτερη θέση σε τουρνουά

Γιώργος Καντζίκης-Παρακανόε

Δεύτερη θέση αγώνα Παρακανόε

Απόλλωνας Γιαννούλης-Παρακανόε

3η θέση αγώνας Παρακανόε

Πάνος Μιχαλόπουλος-Πινγκ πονγκ ΑμεΑ

Δηλώθηκε σε πρωτάθλημα αλλά δεν αγωνίστηκε

Τάνια Ιωακειμίδου-Παρακανόε

Μόνο προπονήσεις

Δήμητρα Κοντοβά-Ξιφασκία με αμαξίδιο

Μόνο προπονήσεις

Χρήστος Τσιούρης-Στίβος ΑμεΑ

Μόνο προπονήσεις

Μαρία Μπαζάκου-Σκοποβολή

Μόνο προπονήσεις

Σταμάτης Βελακούλης-Ποδηλασία ΑμεΑ

Μόνο προπονήσεις

Νίκος Πέππας-Ξιφασκία με αμαξίδιο

Μόνο προπονήσεις

Γιάννης Γιασιράνης-Κολύμβηση ΑΟΝΜ

Μόνο προπονήσεις

Κώστας Κωτσομύτης -Πινγκ πονγκ ΑΟΝΜ

Μόνο προπονήσεις

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ

 

Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς-Μπάσκετ

5 Ευρωλίγκες , ένας τελικός Ευρωλίγκας και χάλκινο Ευρωμπάσκετ

Φέρεντς Πούσκας-Ποδόσφαιρο

1 Τελικός Διηπειρωτικού, τελικός Πρωταθλητριών, 3 παίκτες στη Μικτή Ευρώπης

Μπόζινταρ Μάλκοβιτς-Μπάσκετ

1 Διηπειρωτικό και Μία Ευρωλίγκα

Γιώργος Κάβουρας-Στίβος

Προπονητής του Παπανικολάου στο παγκόσμιο ρεκόρ, δύο Πανευρωπαϊκά ρεκόρ, ένα αργυρό μετάλλιο σε Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και ένα ασημένιο μετάλλιο στο Διηπειρωτικό

Τάσος Πρίντζης -Άρση βαρών

Προπονητής Χρήστου Ιακώβου Τρία παγκόσμια ρεκόρ εφήβων, ένα χρυσό μετάλλιο σε παγκόσμιο πρωτάθλημα και ένα ασημένιο μετάλλιο σε παγκόσμιο πρωτάθλημα

6-Λευτέρης Μάκρας-Νίκος Ζέρβας- πινγκ πονγκ

1 Europe Trophy γυναικών

Γιάννης Βλάχος -Κολύμβηση

Δύο φορές χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό νεανίδων με Ζωή Δημοσχάκη

Μιχάλης Καραγιάννης -Στίβος

Προπονητής Σπήλιου Ζαχαρόπουλου, Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων και ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανδρών

Νίκος Βλασόπουλος-Πυγμαχία

Είχε αθλητή Χρήστο Κακούρη, Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ελπίδων, Χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων, Αγριμανάκης 5ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα στα 63,5 ανδρών

Κώστας Τουρναβίτης -Μοντέρνο Πένταθλο

Είχε αθλήτρια την Ε.Γιαννουλάκη,  χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Biatlhe U11 

Μανώλης Μανωλοπουλος Στίβος

Είχε αθλήτρια Παπαδοπούλου 2η θέση παγκόσμιο πρωτάθλημα κορασίδων σφυροβολία και τον Χρήστο Πολυχρονίου 5η θέση παγκόσμιο πρωτάθλημα

Φώντας Λεμπέσης-πόλο

Ασημένιο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Παίδων Εθνική

Κώστας Σαλπιγγίδης Άρση βαρών

Ασημένιο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κορασίδων στο σύνολο, στο ζετέ και χάλκινο μετάλλιο στο αρασέ με την Άννα Σαλπιγγίδου

Γρηγόρης Κασιδόκωστας Θαλάσσιο σκι

Προπονητής του Παντελή Κασιδόκωστα Ασημένιο και Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων στις φιγούρες

Γιάννης Νικολάκης-Βόλεϊ γυναίκες

1 Τελικός Κυπέλλου Κυπελλούχων και Προημιτελικά Τσάμπιονς Καπ

Τάκης Φλώρος Βόλεϊ γυναίκες

1 Τελικός Challenge cup και μια φορά προημιτελικά Challenge Cup 

Σάββα Γκροζντάνοβιτς-Βόλεϊ άνδρες

Δεύτερη θέση Κυπέλλου Κυπελλούχων και 2 φορές 16 πρωταθλητριών άνδρες και 16 Champions Cup γυναίκες

Αλέκος  Λεώνης Βόλεϊ άνδρες

1 Τελικός CEV Cup

Δημητρης Κάζαγλης Ξιφασκία

Προπονητής Τριανταφύλλου-Ντούνη Χάλκινο Παραολυμπιακούς αγώνες, χάλκινο μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα ομαδικό , και Ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο Κύπελλο -ασημένιο μετάλλιο ομαδικό

Χρήστος Σαϊνης Ξιφασκία

Προπονητής Δέσποινας Γεωργιάδου Χάλκινο μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα ομαδικό, ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο Κύπελλο

22- Δημήτρης Κυττέας-Συμεών Συμεωνίδης-Στίβος άλμα επί κοντώ

Προπονητές Χρήστου Παλλάκη, Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κλειστού στίβου και 8ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Κώστας Πολίτης Μπάσκετ

3η θέση Ευρωλίγκα , 6η θέση Πρωταθλητριών, Προημιτελικά Πρωταθλητριών και Κυπελλούχων

Γέρζι Βελτζ Βόλεϊ γυναίκες -άνδρες

3η θέση Κύπελλο Κυπελλούχων και προημιτελικά Κυπελλούχων άνδρες

Ευθύμης Κιουμουρτζόγλου-  Μπάσκετ

3η θέση Ευρωλίγκα

 Χαβιέ Βέμπερ -Βόλεϊ άνδρες

3η θέση Top Teams Cup

Γιάννης Ριζόπουλος - κολύμβηση

Προπονητής του Μηλιδάκη Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων

Μανωλης Μπακρυσιωρης - πυγμαχία

Προπονητής Ι.Τζαβάρα Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων

Ίνκα Μπαντούρι Καταδύσεις

Προπονήτρια Τσιρίκου - Μόλβαλη Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Β Κατηγορίας

Κώστας Μουρούζης-μπάσκετ

Ημιτελικά Πρωταθλητριών, Ημιτελικά Κύπελλου Κυπελλούχων

Χουάν Ραμόν Ρότσα-Ποδόσφαιρο

Μια φορά Ημιτελικά Πρωταθλητριών και δύο φορές στους 16 Κυπελλούχων, ένας παίκτης Μικτή Κόσμου

Γιάτσεκ Γκμοχ- Ποδόσφαιρο

Μια φορά Ημιτελικά Πρωταθλητριών

Δημήτρης Ανδρεόπουλος-βόλεϊ άνδρες

2 Φορές Ημιτελικά Challenge Cup, Προημιτελικά Challenge Cup

Λευτέρης Σούμποτιτς -Μπάσκετ

Ημιτελικά Κυπέλλου Κυπελλούχων, Ευρωλίγκα φάση 16

Μανώλης Κολυμπάδης- πινγκ πονγκ

Ημιτελικά Κυπελλούχων πινγκ πονγκ άνδρες

Περικλής Μπακοδήμος -βόλεϊ γυναίκες

4η θέση Κύπελλο Κυπελλούχων και 7η θέση Κύπελλο Κυπελλούχων

Στέλιος Καζάζης -βόλεϊ άνδρες

4η θέση CEV Cup και 12η πρωταθλητριών

Γιώργος Σμαραϊδος -Ποδηλασία

Προπονητής Λέκκα 4η θέση παγκόσμιο πρωτάθλημα πόντων

Δημήτρης Κάστορας-Μοντέρνο Πένταθλο

Προπονητής U21 Εθνικής ομάδας Παγκόσμιο πρωτάθλημα

Σούλης Τουρσούγκας- βόλεϊ γυναίκες

4η θέση Κύπελλο Συνομοσπονδίας

Παναγιώτης Παϊπέτης- Κολύμβηση

Προπονητής Γιάννη Κωστάκη Δύο φορές 5ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα 150μ. μικτή και 50μ. πρόσθιο

Στέλιος Προσαλίκας -βόλεϊ άνδρες

5η θέση Πρωταθλητριών, 7η θέση Πρωταθλητριών

Λία Νικολάου

Προπονήτρια του Λαοκράτη Κεσσίδη 5η θέση Πανευρωπαϊκό

Γιάννης Αϊδινιώτης - πυγμαχία

Προπονητής του Καλαμάρα 5ου στο Πανευρωπαϊκό Εφήβων

Μάουρο Μπερούτο- βόλεϊ άνδρες

Φάση των 6 Πρωταθλητριών

Γιάννης Τσακίρης-Στίβος

Προπονητής του Ρένου Φραγκούδη 7ου Ολυμπιονίκη

Ανδρέας Σιζόπουλος- άρση βαρών

Προπονητής του Βάιου Στέλλιου, 7ου Ολυμπιονίκη

Δημήτρης Σάββας-Πάλη

Προπονητής του 7ου στο Παγκόσμιο Δημήτρη Κοσσόβα

Μιχάλης Κυρίτσης- Μπάσκετ

Δύο φορές Προημιτελικά Πρωταθλητριών και μια φορά Προημιτελικά Κυπελλούχων

Βασίλης Δανίηλ- ποδόσφαιρο

Προημιτελικά Πρωταθλητριών, Προημιτελικά ΟΥΕΦΑ, Φάση των 24  Πρωταθλητριών, δύο παίκτες Μικτή Κόσμου

Αργύρης Πεδουλάκης- Μπάσκετ

Δύο φορές Προημιτελικά Ευρωλίγκα

Τσάβι Πασκουάλ -Μπάσκετ

Δύο φορές Προημιτελικά Ευρωλίγκα

Σέρτζιο Μαρκαριάν- Ποδόσφαιρο

Προημιτελικά Πρωταθλητριών , Προημιτελικά ΟΥΕΦΑ

Αουρέλ Κονσταντινέσκου- βόλεϊ άνδρες

Προημιτελικά Πρωταθλητριών, Προημιτελικά Συνομοσπονδίας

Γιάννης Κυράστας-Ποδόσφαιρο

Προημιτελικά Τσάμπιονς Λιγκ

Ντούσκο Ιβάνοβιτς- Μπάσκετ

Μια φορά Προημιτελικά Ευρωλίγκα

Αλεξάντερ Τζόρτζεβιτς- Μπάσκετ

Μια φορά Προημιτελικά Ευρωλίγκα

Ρικ Πιτίνο -Μπάσκετ

Μια φορά Προημιτελικά Ευρωλίγκα

Μιχάλης Γεωργαντής -βόλεϊ άνδρες

Δύο φορές Προημιτελικά Κυπελλούχων

Ανδρέας Μπεργελές- βόλεϊ άνδρες

Προημιτελικά Κυπελλούχων

Γιώργος Δερμάτης -βόλεϊ άνδρες

Προημιτελικά Κυπελλούχων

Ρομπέρτο Σερνιότι -βόλεϊ άνδρες

Προημιτελικά CEV Cup

Ντανιέλε Ρίτσι -βόλεϊ άνδρες

Προημιτελικά CEV Cup

Γιάνους Μπαντόρα- βόλεϊ άνδρες

Προημιτελικά Συνομοσπονδίας

Απόστολος Οικονόμου - βόλεϊ γυναίκες

Προημιτελικά Challenge Cup

Γιώργος Ζευγώλης -Μπάσκετ γυναικών

Προημιτελικά Λιλιάνα Ρονκέτι

Αριστείδης Δόντης- Ξιφασκία

Προπονητής του Δημήτρη Χατζησαράντου 8ος Παγκοσμιονίκης

Χάρης Σβυνέλης -πυγμαχία

Προπονητής του χρυσού Μεσογειονίκη Βαγγέλη Οικονομάκου και 9ου Ο.Α.

Γιώργος Βαρθολομαίος- πυγμαχία

Προπονητής Χάλκινου Μεσογειονίκη Δημήτρη Μιχαήλ-9ου Ο.Α.

Άγγελος Χαρίσης-πυγμαχία

Σπύρος Κλαδούχας 9ος Ο.Α.

Απόστολος Νικολαϊδης - Στίβος

Παμβαλκανικοί αγώνες ΠΑΟ

Κώστας Νιάτας -Στίβος

10η θέση Πετρίδης-Φραγκούδης Ο.Α.

Μιχάλης Μητροφάνης -Στίβος

Προπονητής του Χρυσού Μεσογειονίκη Ρήγα Ευσταθιάδη ο οποίος είχε καταρρίψει και το Παγκόσμιο ρεκόρ ΣΙΣΜ, 14ος Ο.Α.

Χρύσανθος Τσουκαλάς- Στίβος

Προπονητής Χρυσού Μεσογειονίκη Στέφανου Πετράκη

Λάκης Πετρόπουλος-  ποδόσφαιρο

12η Πανευρωπαϊκό Εθνική Κ18  και 1 Κύπελλο Μεγάλης Ελλάδας

Φραντσίσκο Ντος Σάντος-Βόλεϊ Ανδρών

Φάση των 12 Champions League

Γιώργος Καλαφάτης-  ποδόσφαιρο

12η θέση Ολυμπιακούς αγώνες ομάδα ποδοσφαίρου

Γιώργος Βόβορας- Μπάσκετ

13η θέση Ευρωλίγκα

Χρύσανθος Τσουκαλάς-Στίβος

Προπονητής του Βασίλη Μαυροειδή 1500 μ. - 14ος Ο.Α.

Στέλιος Μπεναρδής-Στίβος

Προπονητής στον 14ο Ο.Α. Ρένος φραγκούδης

Καζιμίρ Γκόρσκι- ποδόσφαιρο

1 Βαλκανικό Κύπελλο και Φάση των 16 Πρωταθλητριών

83- Βαγγέλης Πανάκης-Γιάννης Μανωλάς-Ποδόσφαιρο

Ευρωπαϊκό Κύπελλο Παίδων  Μεάτσα

Χρήστος Μπενέκος-άρση βαρών

Προπονητής του Παναγιώτη ΔρακόπουλουΧρυσός Μεσογειονίκης και δύο φορές ασημένιος Μεσογειονίκης

Βίνγκο Τσβιέτκοβιτς-Κολύμβηση

Προπονητής της Μάρθας Μπερρη «Χάλκινη» Μεσογειονίκης 4Χ100 και πέντε πανελλήνια ρεκόρ

Γιάννης Μηλιδακης -κολύμβηση

Προπονητής της Δρασίδου Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες

Λεωνίδας Ηλιόπουλος -πυγμαχία

Προπονητής Γιάννη Παπαδόπουλου Ασημένιου στο ΣΙΣΜ

Ζήσης Κουρέλλος -Στίβος

Προπονητή του Χρήστου Μάγγου, χάλκινο Πανεπιστημιάδα

Αρης Χρήστου-Esports

Ευρωπαϊκό Κύπελλο HFP

Πάρης Τσαφαντάκης- ποδηλασία

Προπονητής Κελεσίδη τρεις φορές χρυσός Βαλκανιονίκης

92-93 )Σπήλιος Ζαχαρόπουλος-Γιώργος Γενναίος

Προπονητές του Παναγιώτη Στρουμπάκου Τέσσερις φορές χρυσός Βαλκανιονίκης και μια φορά ασημένιος Βαλκανιονίκης

Στέφαν Μπόμπεκ- ποδόσφαιρο

Δύο φορές φάση των 16 Πρωταθλητριών

Νίκος Μπεργελές-βόλεϊ γυναίκες

2 φορές 16 Champions Cup γυναίκες

Χάρι Γκέιμ-  ποδόσφαιρο

Φάση των 16 Πρωταθλητριών , δύο φορές  32 Πρωταθλητριών

Γιασεμη Σαμαντουρα- Μπάσκετ γυναικών

Ευρωλιγκα 16, Στους 32 Λιλιανα ρονκετι

Άγγελος Ανααστασιάδης- ποδόσφαιρο

Φάση των 16 Τσάμπιονς Λιγκ

Χενκ Τεν Κάτε- ποδόσφαιρο

Φάση των 16 Τσάμπιονς Λιγκ

Πάνος Κουκόπουλος-μπάσκετ

Φάση των 16 Πρωταθλητριων

Ρίξαρντ Ντουξάιρ -μπάσκετ

Φάση των 16 Πρωταθλητριών

Νίκος Μήλας- μπάσκετ

Φάση των 16 πρωταθλητριών

Γιαννης Λάιος- βόλεϊ

16 πρωταθλητριών

Οντέτ Κάτας - Μπάσκετ

16η θέση Ευρωλίγκα

Γιωργος Ζευγώλης-Μπάσκετ  γυναίκες

16 ευρωλίγκα

Ίβιτσα Όσιμ-Ποδόσφαιρο

16 Κυπελλούχων και 32 ΟΥΕΦΑ

Γκίντερ Μπένγκστον- ποδόσφαιρο

Φάση των 16 Κυπελλούχων

Κρίστο Μπόνεφ-  ποδόσφαιρο

Φάση των 16 Κυπελλούχων

Δημήτρης Μπαχράμης -βόλεϊ γυναικών

Δύο φορές 16 CEV Cup

Νίκος Νιόπλιας- ποδόσφαιρο

Φάση των 16 Γιουρόπα Λιγκ

Ματθαίος Φορτούνας- βόλεϊ γυναικών

Φαση των 16 CEV Cup

Φάνης Κουντουδιος  -πόλο

Φάση των 16 Eurocup

Χρήστος Ιορδανίδης -μπάσκετ

Φάση των 16 Κόρατς

Ζέλικο Παβλίσεβιτς- μπάσκετ

Φάση των 16 Κόρατς

Γιώργος Βελισσαράκος -μπάσκετ γυναικών

Φάση των 16 Λιλιάνα Ρονκέτι

 

NEWSLETTER

Με την εγγραφή σου στο Newsletter μπορείς εύκολα να παρακολουθείς όλα τα νέα και τις εξελίξεις του Παναθηναϊκού Αθλητικού Ομίλου