Έδωσαν τη μάχη τους οι Κορασίδες του Παναθηναϊκού απέναντι στον Απόλλωνα Πτολεμαϊδας και τελικά έχασαν στην παράταση.

Στην πρώτη περίοδο ο Παναθηναϊκός ήταν εξαιρετικός αμυντικά ενώ έβρισκε τον τρόπο να βάζει και τη μπάλα στο αντίπαλο καλάθι.Αυτό είχε ως αποτέλεσμα το σκορ της πρώτης περιόδου να είναι στο 18-9 .

Στη δεύτερη περίοδο ο ΠΑΟ έπεσε λίγο στην επίθεση ενώ παράλληλα ο αντίπαλος βρήκε τον τρόπο να βάζει περισσότερους πόντους. Απόρροια όλων αυτών ήταν το σκορ του ημιχρόνου να βρίσκεται στιο 28-22 υπέρ του «τριφυλλιού».

Στην Τρίτη περίοδο ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε αρκετά στο σκοράρισμα και το αποτέλεσμα ήταν να μείνει πίσω στο σκορ στη λήξη της με 34-35.

Η τέταρτη περίοδος ήταν συναρπαστική και ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελευταίο δευτερόλεπτο σε 50-50 και να πάει το ματς στην παράταση.

Ο ΠΑΟ λύγισε σε αυτό το κομμάτι και έχασε τελικά δύσκολα από τον αξιόμαχο αντίπαλο του με 59-65.

Παναθηναϊκός (Στρατής): Γιαννακοπούλου 7, Φελούρη 15, Ζιάκα 10(1), Φεράκη 12, Κεφάλα, Φραγκούλη 15(3), Σιγαλού, Υφαντοπούλου, Κωστακοπούλου.

Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Χωλοπούλου 16, Διπλάρη 24(5), Αμανατίδου Αν. 5, Σαρβάνη 4, Ζησοπούλου 1, Βλαδίκα 3(1), Αμανατίδου Ελ. 12(2), Παπαδοπούλου.