Το τμήμα μπάσκετ γυναικών του Παναθηναϊκού έδωσε σήμερα φιλικό προπονητικού χαρακτήρα στα Ιωάννινα κόντρα στον ΠΑΣ και γνώρισε την ήττα με 73-63.

Οι «πράσινες» είχαν σχετικά καλή εικόνα στις δύο πρώτες περιόδους όπου είχαν το προβάδισμα με 19-22 και 29-35 αντίστοιχα, Ωστόσο έκαναν μια κακή τρίτη περίοδο που δέχτηκαν συνολικά 27 πόντους με αποτέλεσμα να μείνουν πίσω στο σκορ με 58-52.

Στην τέταρτη περίοδο οι «πράσινες» δεν έβρισκαν εύκολα τον δρόμο προς το αντίστοιχο καλάθι και το τελικό σκορ ήταν 73-63.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα του αγώνα: 19-22,29-35,58-52,73-63

ΠΑΣ Γιάννινα: Χουλη, Πανούση 22(4),Σαρηγιαννίδου 12,Ντάλα, Κατσαμούρη 5,Κούπερ 15(3), Βιντσιλαίου Α. 17, Βεντρέλ 2, Χρήστου, Τσίλη

Παναθηναϊκός (Καπογιάννη) Χελιώτη 3, Μούλη 2,Λύμουρα 16(3),Ριντ 14,Καλαμπάκου 5, Κωτούλα, Σκουμπάκη 2,Διέλα 5, Χιούστον 8, Ζιάκα, Παναγιωτοπούλου, Μόργκαν 8(1)

Οι «πράσινες θα έχουν την ευκαιρία για άτυπη ρεβάνς στο φιλικό της Κυριακής που θα γίνει στα Ιωάννινα κόντρα στον ίδιο αντίπαλο στις 3μ.μ.