Μια ακόμα φιλική νίκη για την ανδρική ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού που διασταύρωσε τα ξίφη της με τον Μίλωνα στο κλειστό του Αγίου Θωμά στο Μαρούσι.

Οι «τριφυλλοφόροι» είχαν καλή παρουσία σε ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι απέναντι σε μια ομάδα που έχει δείξει αξιόμαχη ως τώρα στα φιλικά.

Πιο συγκεκριμένα οι «πράσινοι» της Νέας Σμύρνης είχαν μέχρι χτες μια ήττα από τον Ολυμπιακό 3-0, μια ισοπαλία με τον Φίλιππο Βέροιας 2-2 και μια νίκη κόντρα στην Πολόνια με 3-1.

Στο αγωνιστικό μέρος σε  ότι αφορά το πρώτο σετ ήταν για γερά νεύρα ωστόσο ο Παναθηναϊκός ήταν ψύχραιμος στα κρίσιμα σημεία και το κατέκτησε με 25-21. Στο  δεύτερο σετ οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί πόντο-πόντο μέχρι το τέλος και τελικά το κατέκτησαν οι φιλοξενούμενοι με 29-31.

Το τρίτο σετ ήταν εξίσου συναρπαστικό ωστόσο ο Παναθηναϊκός ήταν και πάλι ψύχραιμος και το κατέκτησε με 25-21 . Το τέταρτο και τελευταίο σετ το κατέκτησε και πάλι ο Παναθηναϊκός με 15-13.

Παναθηναϊκός (Ανδρεόπουλος) : Γιάκομπσεν,Τσάτσιτς, Πελεκούδας, Πανταλέων, Συναδινός, Μάρκου, Μπαρμπούνης, Ρανγκέλ  και  Μούχλιας.

Μίλωνας (Ψάρρας): Δρογκάρης, Χαντ, Μαλιάρτζ, Ανδρεάδης, Μπελίσκοβιτς, Μαντέκας, Χανδρινός, Λάππας, Κάβουρας, Χανδρινός ΙΙ, Δαρίδης.

Σε δήλωση του ο λίμπερο του Παναθηναϊκού Σωτήρης Συναδινός στο www.pao1908.com ανέφερε «Βρισκόμαστε σε μια περίοδο προετοιμασίας  που δίνουμε αρκετά φιλικά ματς με καλές ομάδες και βλέπουμε που βρισκόμαστε.  Εμείς προσπαθούμε να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό και συμπεριφερόμαστε το ίδιο σαν να είναι επίσημοι αγώνες».