Η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού λύγισε στις λεπτομέρειες από τον Δούκα με 6-8 στο κλειστό του Μετς στον δεύτερο ημιτελικό.

Οι «πράσινοι» του Γιάννη Ζιάβα παρουσιάστηκαν σαφώς καλύτεροι από τον πρώτο αγώνα και διεκδίκησαν ως το τέλος ένα καλό αποτέλεσμα.

Το «τριφύλλι» άνοιξε το σκορ στο 3΄ με τον Κρασώνη όμως στο επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ντα Σίλβα.

Στο 10΄ ο Καπαλόνκα έκανε το 1-2 και ο Ντα Σίλβα και πάλι έκανε το 1-3 στο 11΄και ο ίδιος παίκτης το 1-4 στο 14΄.

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε και μείωσε σε 2-4 με τον Σταυρακόπουλο στο 16΄ και αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 25΄ ο Τσίνας έκανε το 2-5 και στο 26΄ ο Σόοουζα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-6.

Ακολούθησε ένα απίστευτο τετράλεπτο για τον Παναθηναϊκό καθώς έφερε το ματς στα ίσα σε 6-6 με γκολ των Κρασώνη στο 27΄, Σταυρακόπουλου 28΄ και Β΄ Αυλωνίτη στο 29΄ και το 30΄.

Οι «πράσινοι» δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή κόντρα στον σπουδαίο αντίπαλο τους και λύγισαν προς το τέλος καθώς δέχτηκα το 6-7 στο 37΄ με τον Καρύδα και το 6-8 στο 38΄ με τον Νασιμέντο.
Υπενθυμίζεται ότι η σειρά ολοκληρώνεται στις τρεις νίκες και ο Δούκας έχει προβάδισμα με 2-0.