Το αντρικό τμήμα futsal του Παναθηναϊκού γνώρισε την πρώτη του ήττα με 6-1 από τον Δούκα στη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος στο κλειστό Δαϊς.

Οι «πράσινοι» δέχτηκαν πίεση από το Δούκα στα πρώτα λεπτά και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 4-0 στο 7΄. Το «τριφύλλι» μείωσε με γκολ του Κρασώνη στο 13ο λεπτό σε 4-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μισό ο ΠΑΟ κράτησε το σκορ για 16 λεπτά με πολύ καλή αμυντική λειτουργία ωστόσο λίγο πριν το τέλος έγινε το 6-1 υπέρ του Δούκα που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο κόουτς του Παναθηναϊκού Γιάννης Ζιάβας είπε: «Για εμάς σήμερα ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι και ήρθαμε σε επαφή με το top επίπεδο του πρωταθλήματος κόντρα σε μια ομάδα που είναι πρωταθλήτρια. Η αρχή ασφαλώς μας επηρέασε αφού δεχτήκαμε γρήγορα γκολ και βρεθήκαμε να χάνουμε 4-0.

Παρόλα αυτά δεν το βάλαμε κάτω ανεβάσαμε την απόδοσή μας και χάσαμε και ευκαιρίες για να είναι πολύ καλύτερη η εικόνα στο σκορ. Συνεχίζουμε ήταν ένα ματς που ήρθε νωρίς για εμάς ωστόσο συνεχίζουμε και στο μυαλό μας είναι το ματς της Τετάρτης.

Παναθηναϊκός (Ζιάβας): Μπελτσίδης, Αυλωνίτης Β., Καραβίδας, Ροντρίγκεζ, Οικονομίδης, Κρασώνης 1, Λιαρόπουλος, Αυλωνίτης Γ., Σταυρακόπουλος, Χριστόπουλος, Μουντοκαλάκης, Γρηγοράκος, Παυλίδης και Ζαφειράτος.