Η ανδρική ομάδα Futsal του Παναθηναϊκού επιβλήθηκε εκτός έδρας με 9-2 της Υπεροχής Τρικάλων έχοντας τη συμπαράσταση 100 οπαδών του «τριφυλλιού» από τον νομό Τρικάλων.

Άνετο πέρασμα του Παναθηναϊκού από τα Τρίκαλα που πήρε τρεις βαθμούς με εμφατικό τρόπο έχοντας μάλιστα τη συμπαράσταση των οπαδών του από τον σύνδεσμο της Καλαμπάκας και τις υπόλοιπες περιοχές του νομού.

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή από την μαύρη επέτειο του δυστυχήματος των Τεμπών.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Παναθηναϊκός μπήκε πολύ νωρίς μπροστά στο σκορ με γκολ του Β. Αυλωνίτη ενώ πριν συμπληρωθεί το πρώτο πεντάλεπτο ο Παπακώστας είχε κάνει το 0-2 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά σε 1-2 ωστόσο στη συνέχεια ήρθε ο Κρασώνης που ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3 και κατόπιν ο Β.Αυλωνίτης διαμόρφωσε το 1-4.

Ο Νίκος Κρασώνης έγραψε το 1-5 και μετά ο Γ.Αυλωνίτης έκανε το 1-6, για να μειώσουν και πάλι οι παίκτες της Υπεροχής σε 2-6.

Λίγο αργότερα ο Β. Αυλωνίτης εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των γηπεδούχων και έκανε το 2-7 στην αλλαγή του τερματοφύλακα ενώ κατόπιν ο Γ. Αυλωνίτης έκανε το 2-8 και ο παπακώστας έκανε το τελικό 2-9. Με αυτό το τρίποντο ο Παναθηναϊκός παραμένει πάντα ζωντανός και μαχητικός για την κατάκτηση μιας θέσης στην πρώτη τετράδα.

Παναθηναϊκός (Ζιάβας): Π.Μπελτσίδης,Β.Αυλωνίτης, Καραβίδας,Ποσίνκοβιτς, Κλαούντιο, Οικονομίδης, Κρασώνης, Γ.Αυλωνίτης, Σταυρακόπουλος, Χριστόπουλος, Γρηγοράκος, Κατεβτσιάν, Παυλίδης, Πακακώστας και Παναγιωτόπουλος.