Η Βαρβάρα Φασόη αναδείχτηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας στο δίαθλο και ο Παναθηναϊκός είχε έντονη παρουσία και σε άλλες κατηγορίες.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες του Παναθηναϊκού από το τρίαθλο συμμετείχαν και στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα διάθλου και κέρδισαν τις εντυπώσεις.

Στον απαιτητικό αγώνα που περιελάμβανε 5.000μ. τρέξιμο, 20 χιλιόμετρα ποδήλατο και 2.500μ. τρέξιμο η Βαρβάρα Φασόη αναδείχτηκε πρωταθλήτρια Ελλάδας με 1:08.22 και ήταν 10η στη Γενική κατάταξη.

Στους άνδρες πολύ καλή ήταν η παρουσία του Στέφανου Ραφτόπουλου που πήρε την 6η θέση με χρόνο 1:05.01.

Σε ότι αφορά το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Μάστερς η Στέφανι Πίσση πήρε την πρώτη θέσης τις γυναίκες στην ηλικιακή κατηγορία 40-44 με 1.12.34 ενώ ο Θεοφάνης Κόλλιας ήταν πρώτος στην ηλικιακή κατηγορία 35-39 με 1.04.19 και είχε τον καλύτερο πράσινο χρόνο.

Ο Αριστοτέλης Τσαγκάρης ήταν 4ος στην κατηγορία 45-49 με χρόνο 1.05.44 και ο Στέφανος Μιχάλης ήταν 5ος στην ίδια ηλικιακή κατηγορία με 1.07.19.

Ακόμα ο Γιώργος Στράτος ήταν 4ος στην κατηγορία 55-59 με 1.14.11 και ο πρωταθλητής ΑμεΑ του «τριφυλλιού» Θωδωρής Μωραϊτης ήταν 10ος στην ηλικιακή κατηγορία 45-49 με 1.14.25.