Η ανδρική ομάδα Futsal του Παναθηναϊκού επικράτησε εκτός έδρας της ΑΕΛ με 5-6 και παραμένει διεκδικητής της τετράδας.

Οι «πράσινοι» του Γιάννη Ζιάβα πήραν μια πολύτιμη εκτός έδρας νίκη κόντρα στην αξιόμαχη ΑΕΛ με 5-6 σε ένα ματς με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 4΄ ωστόσο στο επόμενο λεπτό ο Παναθηναϊκός απάντησε με τέρμα του Γρηγοράκου που έκανε το 1-1.

Στο 11΄ ο Κρασώνης κατάφερε και έβαλε μπροστά το «τριφύλλι» στο σκορ με 1-2 και στο 14΄ ο Β.Αυλωνίτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3.

Έπειτα ήταν η σειρά του Σταυρακόπουλου να «γράψει» το 1-4 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν ένα χαλάρωμα του ΠΑΟ με αποτέλεσμα στο χρονικό διάστημα από το 22΄ ως το 36΄ να φέρουν το ματς στα ίσα με 4-4.

Σε αυτό το σημείο ο Σταυρακόπουλος έκανε το 4-5 όμως η Λάρισα στο 37΄ ισοφάρισε και πάλι με 5-5.

Το χρυσό τέρμα του Παναθηναϊκού πέτυχε στο 38΄ ο Σταυρακόπουλος διαμορφώνοντας το τελικό 5-6.

Παναθηναϊκός (Ζιάβας): Π.Μπελτσίδης,Β.Αυλωνίτης, Καραβίδας,Ποσίνκοβιτς, Κλαούντιο, Οικονομίδης, Κρασώνης, Γ.Αυλωνίτης, Σταυρακόπουλος, Χριστόπουλος, Γρηγοράκος, Κατεβτσιάν, Παυλίδης, Πακακώστας και Παναγιωτόπουλος.