Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού αναδείχτηκε ισόπαλη 5-5 εντός έδρας με την Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής στην προημιτελική φάση του πρωταθλήματος

Οι «πράσινες» έδωσαν ένα δυνατό ματς κόντρα σε μια αξιόμαχη ομάδα και το πάλεψαν παρότι στην αρχή έμειναν πίσω στο σκορ.

Η Αντιόχου ήταν εκείνη που μάζεψε το σκορ σε 1-3 και η Δημητρέλλου κατάφερε να μειώσει σε 2-3 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να ξεφύγουν και πάλι στο σκορ με 2-5 και η Μιχαλοπούλου μείωσε σε 3-5 ενώ η Μωραϊτου διαμόρφωσε το 4-5.

Το τελικό 5-5 έκανε η Αντιόχου και πλέον το «τριφύλλι» θα διεκδικήσει την είσοδο τους στις 4 καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος την ερχόμενη Πέμπτη στην έδρα της Ολυμπιάδας.

Η νικήτρια ομάδα θα περάσει στα ημιτελικά ενώ σε περίπτωση ισοπαλίας ο αγώνας πάει στην παράταση.