Η ανδρική ομάδα futsal του Παναθηναϊκού νίκησε με 5-4 εκτός έδρας την Κόμπρα και διατηρήθηκε στην Τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε και είχε την ουσία στον Βύρωνα κόντρα σε μια επικίνδυνη ομάδα που είναι πολύ σκληρή ειδικά στα εντός έδρας ματς της.

Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ με τον Σταυρακόπουλο στο 16΄ ενώ δύο λεπτά αργότερα ήρθε η σειρά του Ποσίνκοβιτς να πετύχει το πρώτο του γκολ με την πράσινη φανέλα και το 0-2 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν αρχικά σε 1-2 στο 22΄ και στο 25΄ κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα σε 2-2.

Στο 29΄ ο Β.Αυλωνίτης έβαλε και πάλι τον Παναθηναϊκό μπροστά σκορ σκορ με 2-3 και τρία λεπτά αργότερα ο Βλάχος διαμόρφωσε το 2-4.

Ο Ποσίνκοβιτς σφράγισε τη νίκη του «τριφυλλιού» στο 34΄ καθώς πέτυχε το πέμπτο πράσινο τέρμα και οι γηπεδούχοι απλά μείωσαν στα τελευταία λεπτά σε 4-5 με δύο γκολ που πέτυχαν.

Παναθηναϊκός (Ζιάβας): Π.Μπελτσίδης,Β.Αυλωνίτης, Καραβίδας,Ποσίνκοβιτς, Κλαούντιο, Οικονομίδης, Κρασώνης, Γ.Αυλωνίτης, Σταυρακόπουλος, Χριστόπουλος, Γρηγοράκος, Παυλίδης Βλάχος, Πακακώστας και Παναγιωτόπουλος.