Σε ένα πολύ δυνατό και ωραίο παιχνίδι στο γήπεδο του Ρουφ για το ανεπίσημο αναπτυξιακό τουρνουά, η Β' ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών πήρε τη νίκη με 2-1 κόντρα στην Αγία Παρασκευή Β’.

Στο πρώτο ημίχρονο ενώ είχαν προηγηθεί δυο πολύ καλές ευκαιρίες με την Ζομπανάκη (τετ-α-τετ) και με την Κλαμπάνη , ο Παναθηναϊκός Β´ προηγήθηκε με το αυτογκόλ από την αμυντικό της Αγίας Παρασκευής Β´ έπειτα από σέντρα της Ζομπανάκη προς την Κλαμπάνη.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρά την υπεροχή των «πρασίνων», η  Αγία Παρασκευή κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με πέναλτι. Ακολούθησαν αρκετές χαμένες τετ-α-τετ ευκαιρίες από  τις Φυρογένη , Λίκα και Κλαμπάνη από πλευράς Παναθηναϊκού, όμως η Λίκα ήταν αυτή τελικά που μια πολύ καλή ατομική ενέργεια μπόρεσε να βάλει μπροστά τον ΠΑΟ με 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.