Την ήττα με 1-3 γνώρισε ο Παναθηναϊκός από τη Σαλαμίνα στο πρώτο ματς για την Τρίτη θέση του πρωταθλήματος.

Δεν τα κατάφερε η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκολυ στον πρώτο της αγώνα για τις θέσεις 3-4.

Οι ΄«πράσινοι» αντιμετώπισαν τη Σαλαμίνα στο κλειστό του Μετς και τελικά λύγισαν με 1-3 στη μάχη για την κατάκτηση της τρίτης θέσης.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 16΄ και το 0-1 ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε και ισοφάρισε στο 22΄ με τον Κατεβτσιάν όμως δύο λεπτά αργότερα η Σαλαμίνα έκανε το 1-2 με τον Θανασάι. Παρά τις προσπάθειες για ισοφάρισε για την ομάδα του Γιάννη Ζιάβα τελικά οι φιλοξενούμενοι σφράγισαν τη νίκη στο 33΄ κάνοντας το τελικό 1-3 με γκολ του Τάνκα.