Ο Παναθηναϊκός επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 επί της Ολυμπιάδας Υμηττού στην 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου γυναικών.

Οι «πράσινες» μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος μάζεψαν ακόμη ένα τρίποντο φτάνοντας τους 57 βαθμούς και την τρίτη θέση στη βαθμολογία.

Οι αθλήτριες του Δημήτρη Ρούβαλη έκαναν ένα πολύ παραγωγικό παιχνίδι με ωραίες φάσεις και πρώτη σκόρερ τη Σπυριδωνίσου με δύο τέρματα.

Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό η Σπυριδωνίδου (0-1) αλλά ήρθε η ισοφάριση από τις γηπεδούχες στο 48’ (1-1) για το πρώτο ημίχρονο.

Με την επιστροφή η Σπυριδωνίδου έβαλε ξανά μπροστά το «τριφύλλι» στο 53’ (1-2) πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό της τέρμα και λίγο αργότερα (61’), η Κανέλλου έκανε το 1-3. Η Ολυμπιάδα στο 78’ μείωσε σε 2-3  γκολ αλλά δε μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο με τον Παναθηναϊκό να παίρνει την εκτός έδρας νίκη.

Παναθηναϊκός (Ρούβαλης): Δημητροπούλου ,Δημητρίου ,Νεφρού, Σιδηρά, Νταρζάνου,Κοκοτσάκη,Κακαμπούκη,Ρόγκαν,Ντομόντ,Χαμαλίδου,Σπυριδωνιδου.

Στον αγώνα μπήκαν και οι Σιαφαρίκα αντί της Κοκοτσάκη, Κανέλλου αντί της Ντομόντ, Λόγου στη θέση της Ρόγκαν και Δέλιου στη θέση της Νταρζάνου.