Το τμήμα μπάσκετ με αμαξίδιο του Παναθηναϊκού επιβλήθηκε με 93-43 της ΑΕΚ στο κλειστό του Μετς και συνεχίζει να προπορεύεται αήττητο στη βαθμολογία

Μια σπουδαία αγωνιστική παράσταση έδωσε το «τριφύλλι» που επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί στο παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΚ.

Ο αγώνας ήταν ένας μονόλογος του Παναθηναϊκού που πήρε από την αρχή τα ηνία του αγώνα και δεν τα άφησε ποτέ.

Στην πρώτη περίοδο ο ΠΑΟ ήταν εξαιρετικός σε επίθεση και άμυνα και πήρε προβάδισμα με 25-10 ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 41-25.

Στην Τρίτη περίοδο ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε με 68-27 κάνοντας εξαιρετικό παιχνίδι και το σκορ έκλεισε στο 93-43.

Παναθηναϊκός (Κοντός): Μπαλτσερόφσκι  16,Τσαουσίδης ,Φύτρος 2,Κοντογιάννης 2, Δίτσης 12

Χριστοδούλου 10,Τσίλης 14,Μποσέ 12,Χρονοπούλου 11,Μαρτσάκης 14,Σπάθης και Μιχαλοπούλου