Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τους τελικούς του πρωταθλήματος μετά την ήττα με 5-2 από τον Δούκα.

Οι «πράσινοι» του κόουτς Γιάννη Ζιάβα πάλεψαν και στα τρία παιχνίδια αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν την ανατροπή ολοκληρώνοντας τελικά τη σειρά με 0-3 νίκες υπέρ του Δούκα.

Το «τριφύλλι» θα διεκδικήσει την 3η θέση κόντρα στη Σαλαμίνα στις 22 Απριλίου στο κλειστό του Μετς και η σειρά θα κριθεί στις τρεις νίκες.

Λογαριασμό άνοιξε ο Σταυρακόπουλος στο 3ο λεπτό βάζοντας μπροστά το «τριφύλλι» με 0-1 αλλά λίγο αργότερα ήρθε η ισοφάριση σε 1-1. Ο Δούκας σκόραρε ξανά στο 8ο και 9ο λεπτό για το 3-1 και δύο λεπτά μετά έκανε το 4-1.

Ο Κατεβτσιάν μείωσε σε 4-2 στο 17’, όμως δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το 5-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μισό αν και υπήρξαν ευκαιρίες δε σημειώθηκε κάποιο τέρμα.