Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη με 3-2 κόντρα στους Τράχωνες στο κλειστό του Αγίου Δημητρίου και παραμένει στην Τρίτη θέση.

Ένα ακόμα νικηφόρο αποτέλεσμα για την ομάδα futsal του «τριφυλλιού» που συνέχισε νικηφόρα την πορεία της στο πρωτάθλημα.

Οι «πράσινοι» πέρασαν με τρίποντο από την έδρα μιας ομάδας που είναι αξιόμαχη και κρατάνε το αποτέλεσμα. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν σκληρό και οι «τριφυλλοφόροι» δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα και έτσι έληξε 0-0.

Στο δεύτερο μέρος ωστόσο πέντε λεπτά μετά την έναρξη του ο Κρασώνης άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1. Το επόμενο δίλεπτο ήταν καταιγιστικό για τον Παναθηναϊκό καθώς πάτησε γκάζι και έκανε το 2-0 με τον Σταυρακόπουλο και το 3-0 με τον Βλάχο.

Κάπου εκεί ήρθε μια χαλάρωση από πλευράς ΠΑΟ που έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να μειώσουν αρχικά σε 1-3 και εν συνεχεία σε 2-3.

Οι «πράσινοι» ωστόσο έκαναν καλή διαχείριση της κατάστασης πήραν τη νίκη έφτασαν τους 22 βαθμούς και προετοιμάζονται για τη δύσκολη συνέχεια.

Παναθηναϊκός (Ζιάβας): Χριστόπουλος, Κρασώνης, Κατεβτσιάν Οικονομίδης, Σταυρακόπουλος, Λιαρόπουλος, Γρηγοράκος, Ροντρίγκεζ, Παυλίδης, Γ. Αυλωνίτης, Βλάχος, Παναγιωτόπουλος, Καραβίδας και Β.Αυλωνίτης.