Το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά τη νίκη του με 3-2 επί του Ερμή Ζωγράφου στην 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι «πράσινοι» υπερασπίστηκαν την έδρα τους και πήραν μια σημαντική νίκη που τους ανεβάζει στους 13 βαθμούς και την 5η θέση της βαθμολογίας.

Οι σκόρερ της αναμέτρησης για το «τριφύλλι» ήταν οι Κρασώνης (6’), Αυλωνίτης (11’) και Λιαρόπουλος (38’).

Ο Παναθηναϊκός ήταν ο απόλυτος κυριάρχος στο πρώτο μισό και άνοιξε το σκορ με γκολ του Κρασώνη στο 6ο λεπτό, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Γ. Αυλωνίτης διπλασίασε τα τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟ είχε αρκετές ευκαιρίες για να αυξήσει τη διαφορά αλλά ένα λάθος στην άμυνα οδήγησε στο 2-1 για τον Ερμή Ζωγράφου στο 34ο λεπτό.

Στο 38’ ο Λιαρόπουλος σφράγισε τη νίκη για το «τριφύλλι» (3-1) αλλά στα 5’’ πριν το τέλος οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 3-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Παναθηναϊκός (Ζιάβας):Χριστόπουλος,  Κρασώνης, Λιαρόπουλος, Καραβίδας, Κατεβτσιάν, Γ. Αυλωνίτης, Οικονομίδης, Γρηγοράκος, Βλάχος, Π. Μπελτσίδης.

Ο προπονητής της ομάδας, Γιάννης Ζιάβας δήλωσε: «Είμαστε ομάδα 2,5 μηνών και είναι λογικό να υπάρχουν σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή μας. Είναι ένα κομμάτι που προσπαθούμε να το βελτιώσουμε. Κρατάω ότι τον τελευταίο μήνα έχουμε βελτιωθεί και φαίνεται μέσα στα παιχνίδια μας σε κάποια διαστήματα. Πρέπει να δούμε πως θα αποφύγουμε τη μετάπτωση στην ψυχολογία μας αλλά έχει δρόμο αυτή η ομάδα και είναι ραγδαία η πρόοδος που σημειώνει».