Με τον ιδανικότερο τρόπο έκλεισε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πίστας για το 2023 καθώς η ομάδα μας μετά την πρώτη θέση του Σαββάτου στην ομαδική χρονομέτρηση, πρόσθεσε δύο ακόμη Πανελλήνιους τίτλους.

Συγκεκριμένα στο αγώνισμα της ομαδικής καταδίωξης με τους εκπληκτικούς Χρήστο Βολικάκη, Θεοχάρη Τσιάντο, Γιάννη Κυριακίδη, Μαρτίνο Μούτσιο και Δημήτρη Κατσίμπουρα, αφού επιβλήθηκαν στον ημιτελικό του ΠΟΧ Τάλως, κατάφεραν σε έναν πολύ δυνατό τελικό να επιβληθούν και του ΠΣ Αίολου.

Στη συνέχεια ο Χρήστος Βολικάκης και ο Γιάννης Κυριακίδης ανέδειξαν πρωταθλητή Ελλάδος τον Παναθηναϊκό με την κατάκτηση της πρώτης θέσης και στο αγώνισμα του Μάντισον.

Η παρουσία των πράσινων όλο το τριήμερο ήταν εκπληκτική. Στα ατομικά αγωνίσματα είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

Στους πόντους:

Κυριακίδης Γιάννης

2η Θέση Σκρατς

8η Θέση Τέμπο

6η Θέση Αποκλεισμός

Μετά το τελευταίο αγώνισμα των πόντων ο Πρωταθλητής από τα Γιαννιτσά τερμάτισε το Ομνιουμ στην 5η θέση.

Κατσίμπουρας Δημήτρης

5η Θέση Σκρατς

1η Θέση Τέμπο

8η Θέση Αποκλεισμός

Μετά το τελευταίο αγώνισμα των πόντων ο Κατερινιώτης πρωταθλητής τερμάτισε το Ομνιουμ στην 7η θέση.

Στην αγώνισμα της ταχύτητας ο Αιγιώτης πρωταθλητής μας Χρήστος Τσερεντζούλιας πήρε την έκτη θέση και Ανδρέας Νίνης την 20η.

Στο αγώνισμα του αποκλεισμού ο Δημήτρης Κατσίμπουρας κατετάγη 14ος.

Στην ατομική καταδίωξη ο Μαρτίνος Μούτσιος πήρε την 5η θέση, ο Δημήτρης Κατσίμπουρας, τη 14η ενώ ο Γιάννης Κυριακίδης δεν τερμάτισε.

Στην ατομική χρονομέτρηση 1000m ο Ανδρέας Νίνης πήρε την 21η θέση.

Στο κέιριν ο Χρήστος Τσερεντζούλιας πήρε την έκτη θέση.

Πολύτιμη βοήθεια και υποστήριξή ολόκληρο το τριήμερο, από τη Ζωή Τσαβαλιά και τον Νίκο Κατσίμπουρα που τους ευχαριστούμε πολύ.