Η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού αποκλείστηκε από το Νέο Ικόνιο με 3-2 για τον θεσμό του κυπέλλου.

Οι «πράσινοι» δεν κατάφεραν να περάσουν νικηφόρα από το Πέραμα και δεν πήραν το εισιτήριο για την επόμενη φάση του θεσμού.

Ο Παναθηναϊκός άργησε να μπει στις ανάγκες του αγώνα και είναι χαρακτηριστικό ότι έμεινε πίσω στο σκορ από τρίτο λεπτό και πριν προλάβει να συνέλθει δέχτηκε και το δεύτερο γκολ στο πεντάλεπτο.

Το «τριφύλλι» μείωσε με τον Βαγγέλη Αυλωνίτη στο 9΄ και το 2-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 26΄ οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-1 ενώ οι «πράσινοι» μείωσαν και πάλι με τον Βαγγέλη Αυλωνίτη στο 29΄.

Παρά την πίεση οι «τριφυλλοφόροι» δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν και έτσι το 3-2 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.