Η Β’ γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού επιβλήθηκε του Αστέρα Τρίπολης με 6-1 στην 6η αγωνιστική του αναπτυξιακού πρωταθλήματος.

Οι «πράσινες» έπιασαν υψηλά στάνταρ απόδοσης κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και κατόρθωσαν μια ευρεία νίκη με αρκετά γκολ και θέαμα.

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε λίγο νωχελικά και παρόλο που δεν έπιασε από την αρχή τα συνηθισμένα του επίπεδα απόδοσης κατάφερε να προηγείται με 2-1 στο ημίχρονο. Με την επιστροφή βρήκε γρήγορα δύο γκολ και ξέφυγε από τον αντίπαλό του δημιουργώντας απόσταση τριών τερμάτων (4-1). Το τελικό σκορ ήταν 6-1.

Τα γκολ της αναμέτρησης για το «τριφύλλι» πέτυχαν οι Μίχου (2), Φυρογένη (2), Μωραΐτου (1) και Σκαρλατίδη (1).

Παναθηναϊκός: Κωστοπούλου, Μίχου,  Κωνσταντινίδου, Μαγκλάρα, Δημητρέλου, Μωραΐτου, Φυρογένη, Μιχαλοπούλου, Σκανδάμη, Δρακοπούλου, Κλαμπάνη, Ζομπανάκη, Στυλιανάκη, Ελευθεριάδη, Καριαμπα και Σκαρλατίδη.