Το γυναικείο τμήμα ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού πήρε τη νίκη με 4-0 κόντρα στον Ιάσωνα Ιλίου στο Ρουφ και βρίσκεται ένα βήμα πιο κοντά στη μεγάλη κατηγορία δύο αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος.

Οι «πράσινες» είχαν την απόλυτη κυριαρχία από την αρχή του αγώνα και επέβαλλαν το ρυθμό τους με την Δεσπολλάρη να ανοίγει το σκορ (1-0) στο 9’ και τη Ντζάνη να κάνει το 2-0 στο 15ο λεπτό.

Το «τριφύλλι» είχε δύο δοκάρια και πολλές καλές ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμά του αλλά το ημίχρονο έληξε τελικά 2-0.

Στο δεύτερο μισό ο Παναθηναϊκός πίεσε και βρήκε σκορ με την Ανδρικοπούλου στο 69′ και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων η Τσιρούλη διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Οι σκόρερ του «τριφυλλιού» ήταν οι Δεσπολλάρη (1), Ντζάνη (1), Ανδρικοπούλου (1) και Τσιρούλη (1).