Ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη κόντρα στη Σαπφώ Μυτιλήνης με 11-1 στο Ρουφ και προπορεύεται με 39 βαθμούς, πλησιάζοντας πιο κοντά στην επίτευξη της ανόδου.

Οι «πράσινες» που ισοφάρισαν το φετινό τους ρεκόρ των 11 τερμάτων (από 12/3 κόντρα στη Μύκονο), γύρισαν ωραία τη μπάλα και με καλές συνεργασίες πέτυχαν 8 γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μισό μειώθηκε μεν η παραγωγικότητα, ωστόσο ο κόουτς Χαραλαμπίδης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει διάφορα σχήματα και αθλήτριες ενόψει των δύο τελευταίων αγώνων του πρωταθλήματος.

Οι σκόρερ του «τριφυλλιού» ήταν οι Μπριάνα (4), Ντζάνη (2), Δεσπολλάρη (2), Λόγου (1), Δούλη (1) και Νταρζάνου (1).

Ο προπονητής της ομάδας, Γιάννης Χαραλαμπίδης δήλωσε: «Τελειώσαμε το παιχνίδι σχετικά εύκολα στο πρώτο ημίχρονο. Από κει και πέρα δοκιμάσαμε και άλλα σχήματα και άλλες παίκτριες. Έπεσε ο ρυθμός αλλά είχαμε μια καλή εικόνα και μια καλή απόδοση. Προχωράμε στο επόμενο παιχνίδι».