Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στους αγώνες του στην Α1 έπειτα από την ολοκλήρωση της φετινής ευρωπαϊκής του πορείας και επιβλήθηκε του Εύνικου με 58-78.

Οι «πράσινες» κατάφεραν να πάρουν μια ακόμα νίκη κόντρα σε μια αξιόμαχη ομάδα όπως είναι ο Εύνικος στο κλειστό των Α.Λιοσίων.

Ξεχώρισε η Χριστινάκη που πέτυχε 15 πόντους ενώ το υπόλοιπο βάρος στο σκοράρισμα σήκωσαν οι Κάρτερ (19π.), Ριντ (18π,) και Πότερ (13π.)

Το «τριφύλλι» είχε εμφανή τα σημάδια της κούρασης και στην πρώτη περίοδο ήταν πίσω στο σκορ με 20-17.

Παρόλα αυτά στη δεύτερη περίοδο γύρισε υπέρ του το σκορ και κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο με 32-37. Στην Τρίτη περίοδο ο Παναθηναίκός διατήρησε το προβάδισμα του και ήταν μπροστά στο σκορ με 51-57 και τελικά κατέκτησε τη νίκη με 58-78.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι: Φραγκούλη-Μαρίγλη-Χαϊνά.
Εύνικος (Βελτσίστας): Καραγιάννη 9(1), Εμμανουηλίδου 14(3), Πολυμένη 9(3), Τσιανάκα, Ζουρνή, Κεσσέ 7(1), Κάμπελ 4, Τζόουνς 5, Κοτσίνη, Ναυροζίδου 4, Μίχου 6.

Παναθηναϊκός (Καπογιάννη): Ριντ 18, Ζιάκα, Κωτούλα 3(1), Παυλοπούλου 7(1), Πότερ 13, Σωτηρίου 3, Αλεξανδρή, Παλάσκα, Χριστινάκη 15, Κάρτερ 19(4), Θεοδωρομανωλάκη, Χαιριστανίδου.