Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού αναδείχτηκε ισόπαλη 4-4 εκτός έδρας με τον Πήγασο στην Αγία Παρασκευή που είναι ομάδα Α΄Εθνικής Κατηγορίας.

Θετικά  δείγματα γραφής έδειξε σε ένα ακόμα φιλικό ματς η ανδρική ομάδα ποδοσφαίρου σάλας του «τριφυλλιού» που έπαιξε με ομάδα της μεγάλης κατηγορίας.

Ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία για το προπονητή Απόστολο Μπελτσίδη να δοκιμάσει όσα έχει δουλέψει με τους παίκτες του  από την έναρξη της προετοιμασίας.

Οι «πράσινοι» άνοιξα το σκορ στ 2΄ με τον Κρασώνη για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι τρία λεπτά αργότερα. Στο 8΄ ο Σχοινάς έκανε το 1-2 και ο Κωνσταντίνου το 1-3 στο 22΄.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 29΄ σε 2-3 και για να σκοράρει εκ νέου ο Σχοινάς στο 35΄ σε 2-4. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στα τελευταία λεπτά.

Η τεχνική ηγεσία του «τριφυλλιού» είχε την ευκαιρία να τσεκάρει την αγωνιστική κατάσταση των παικτών του και παρότι υπήρχαν και λίγες απουσίες η ομάδα στάθηκε με αξιοπρέπεια.