Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της σεζόν στην Α1 κατηγορία υδατοσφαίρισης, ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Νηρέα Χαλανδρίου.

Οι «πράσινοι» με σκορ 3-11 πήραν τους πρώτους τρεις βαθμούς τους, με πρώτο σκόρερ για το «τριφύλλι» τον Μάριο Χατζηγούλα με τρία τέρματα.

Ο ΠΑΟ μπήκε με το πόδι στο γκάζι και προηγήθηκε 0-4 αλλά οι γηπεδούχοι μείωσαν στη συνέχεια σε 2-5 στο πρώτο οκτάλεπτο. Στη δεύτερη περίοδο πρωταγωνίστησαν οι άμυνες (0-0), ενώ με την επιστροφή στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός συνέχισε να διευρύνει τη διαφορά για το τελικό 3-11.

Τα οκτάλεπτα: 2-5, 0-0, 0-2, 1-4

Νηρέας Χαλανδρίου (Γιώργος Ιντζές): Καζάκος, Δανούρδης, Παπαδημητρίου, Χριστοφορίδης, Κουρμελές Γ., Μαυρωτάς, Κουρμελές Β., Πανταζόπουλος 2, Μπάτσαρης, Τσιρώνης, Καρύδης, Κονταλέξης, Κακλής, Μανδαλιός, Νεγκίζ 1.

Παναθηναϊκός Α.Ο. (Δημήτρης Μάζης): Ριστίτσεβιτς, Τζελάτης 2, Κανδανολέων, Σιαμάς Γ., Δευτεραίος 1, Τόττης, Άντζιτς 2, Σγουρίδης 1, Χατζηγούλας 3, Δερμιτζάκης, Σιαμάς Π., Αλβέρτης 2, Κρατημένος, Σιαμάς Χ., Ζερβουδάκης.