Εξαιρετική ήταν η παρουσία του Θοδωρή Μωραϊτη στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παρατριάθλου που πήρε το πρώτο ασημένιο μετάλλιο για τον Σύλλογο, στην κατηγορία του, και έκανε 5 λεπτά καλύτερο χρόνο από πέρυσι.

Πολύ καλή παρουσία αλλά και επίδοση από τον «πράσινο» αθλητή Θοδωρή Μωραϊτη που στάθηκε σε έναν ακόμα απαιτητικό αγώνα που αυτή τη φορά έλαβε χώρα στην Κουρούτα της Ηλείας.

Ο αθλητής του «τριφυλλιου» ήταν δεύτερος (πέρυσι ήταν τρίτος) κόντρα στον σπουδαίο αθλητή Δημήτρη Οικοκονόμου της Μεγαλονήσου. Ήταν το πρώτο ασημένιο μετάλλιο για τον Σύλλογο στο άθλημα ενώ παράλληλα ήταν και η καλύτερη θέση του Συλλόγου σε γενική βαθμολογία αφού ισοβάθμησε στην 5η θέση με τον Ιωνά. Πρωταθλήτρια ήταν η ομάδα των Καστελλάνων και δεύτερη ήταν η ομάδα του Ιωνά.

Ο φετινός χρόνος του Μωραϊτη στους αγώνες ήταν1:25:55.0 στην κατηγορία PTS5  και αναμφίβολα οι προπονητές του Παναγιώτης Παϊπέτης , Κώστας Γκρέκας και Ηλέκτρα Γιαννάκη έμειναν ικανοποιημένοι από την εμφάνιση του.