Το τμήμα ποδοσφαίρου Ακρωτηριασμένων του Παναθηναϊκού νίκησε τον Ηρόδικο με 2-0 και ηττήθηκε από τους Καστελλάνους με 3-0 στην Κομοτηνή.

Οι πράσινοι έκαναν κατάθεση ψυχής καθώς αγωνίστηκαν χωρίς αλλαγές λόγω τραυματισμών και Covid και το τέλος της δεύτερης αγωνιστικής ημέρας τους βρήκε να ισοβαθμούν με τους Καστελλάνους με 7 βαθμούς ενώ ο Ηρόδικος έχει τρεις βαθμούς.

Όλα λοιπόν θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική στην Αθήνα με το πρωτάθλημα να παραμένει ανοιχτή υπόθεση για όλους.

Στον πρώτο χρονικά αγώνα οι δυνατοί Καστελλάνοι νίκησαν στο δεύτερο ημίχρονο τον αξιόμαχο Ηρόδικο με 2-0.

Στο δεύτερο ματς το τριφύλλι είχε την ατυχία να τραυματιστεί ο Αγριανίτης ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου ενώ το σκορ ήταν 0-0.

Αν και συνέχισε να αγωνίζεται οι πράσινοι δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα με 3-0.

Πάρα τις δυσκολίες ο Παναθηναϊκός επανήλθε στο δεύτερο ματς και νίκησε τους γηπεδούχους με 2-0 με δύο γκολ του Αγριανίτη.

Σπουδαία εμφάνιση από τον Τσίγκα που έτρεξε για όλους, καταλυτική η παρουσία του Γόγολου, σταθερή αξία ο Υδραίος και συγκινητική η παρουσία του Αλι.

Εκτός αγωνιστικού χώρου οι 40 οπαδοί του Παναθηναϊκού από την Κομοτηνή αλλά και τις γύρω περιοχές της Θράκης έκαναν την πιο θερμή κερκίδα που έχει γίνει ποτέ σε επίπεδο σωματείων στην Ελλάδα στο άθλημα.