Η αθλήτρια του Παναθηναϊκού Ελισάβετ Τέρπου ξεκίνησε με ήττα τους αγώνες της στο 7ο γκρουπ του σταδίου 2 στο απλό του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Under 21, αλλά πραγματοποίησε μία ακόμα περήφανη εμφάνιση.

Κάμφθηκε με 4-2 σετ από την Πολωνή Άννα Βέγκρζιν, σ’ ένα ματς όμως, στο οποίο σαφώς μπορούσε να πάρει το δίποντο με βάση την εικόνα και την εξέλιξή του. Μετά το 1-1 η πρωταθλήτριά μας (νούμερο 29 του πρωταθλήματος) είχε προβάδισμα και στο 3ο και στο 4ο σετ, αλλά τα έχασε οριακά. Στάθηκε εξαιρετικά απέναντι στο 9ο φαβορί των αγώνων και 1ο στα γκρουπ του σταδίου 1, μία αθλήτρια που το 2019 αναδείχτηκε πρωταθλήτρια Ευρώπης στο απλό νεανίδων και σίγουρα μπορεί να συνεχίσει με θετική σκέψη την εξαιρετικά δύσκολη προσπάθειά της για την πρόκριση (6-11, 15-13, 9-11, 9-11, 11-3, 4-11).