Δεν τα κατάφερε η γυναικεία μπασκετική ομάδα του Παναθηναϊκού στην Τουρκία καθώς ηττήθηκε με 87-56 από την Χατάι

Οι «πράσινες» έμειναν από την αρχή του ματς πολύ πίσω στο σκορ με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ με 31-11.

Και η δεύτερη περίοδος δεν ήταν καλή καθώς ο ΠΑΟ δέχτηκε αρκετούς πόντους  και κυνηγούσε μια μεγάλη διαφορά. Το ημίχρονο έληξε τελικά με 57-30 υπέρ των γηπεδούχων.

Στην Τρίτη περίοδο δεν άλλαξε κάτι και η Χατάι ήταν μπροστά με 79-44 και το τελικό 87-56  είναι ένα σκορ που ο Παναθηναϊκός καλείται να αφήσει πίσω και να κοιτάξει άμεσα το επόμενο ματς.

Χατάι: Έλενμπεργκ 20, Γιαβούζ, Γκορίνι 21, Ακμπάς, Γκιουνάι 2, Ακγκουν 2, Καχλάρ 6, Μπράουν 22, Λαφατάν, Κόγκαν, Ενιατέκιν 14

Παναθηναϊκός (Καπογιάννη):  Ριντ 24, Ζιάκκα , Σταμάτη , Λύμουρα 3, Κωτούλα, Βιντσιλαίου 6, Μπουντούρη 2, Γρηγοροπούλου, Στακ 4 , Μυλωνάκη 2, Χατζηνικολάου 3, Χολμς 12.

Σε ότι αφορά τη βαθμολόγία του ομίλου η Πολκοβίτσε προπορεύεται με τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς, ακολουθεί η Χατάι με δυο νίκες, εν συνεχεία ο Παναθηναϊκός με μία νίκη και κατόπιν η Ενισέι με καμία νίκη.