Μια ακόμα πολύ σημαντική επιτυχία για τον Παναθηναϊκό καθώς ο αθλητής ΑμεΑ του Συλλόγου Θοδωρής Μωραϊτης πήρε την Τρίτη θέση στο πολύ απαιτητικό αγώνισμα του Παρατριάθλου στο Ηράκλειο.

Μια ακόμα ένδοξη σελίδα γράφτηκε για τον Σύλλογο καθώς ο Ληξουριώτης αθλητής του Παναθηναϊκού Θοδωρής Μωραϊτης αγωνίστηκε στο πολύ απαιτητικό Παρατρίαθλο, στην κατηγορία PTS5 και διακρίθηκε.

Ο «πράσινος» αθλητής έχοντας και τη συμπαράσταση του κόσμου του ΠΑΟ από το Ηράκλειο που τον επισκέφτηκαν κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, διεκδικώντας ακόμα και το ασημένιο, από τον επίσης αξιόλογο αθλητή Γιάννη Χατζημπέη του Σπάρτακου, ενώ πρώτος ήταν ο Δημήτρης Οικονόμου από τη Μεγαλόνησο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Μωραϊτης ήταν δεύτερος στο κολύμπι με 16:00.614 ενώ ήταν τρίτος στη ποδηλασία με 1:05.02 και 3ος στο τρέξιμο με 1:30.41.