Το γυναικείο τμήμα ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού επιωβήθηκε άνετα στη Μύκονο κόντρα στην τοπική ομάδα κάνοντας επίδειξη δύναμης με 6-0

Με εμφατικό τρόπο πέρασε από το κυκλαδίτικο νησί το «τριφύλλι» καθώς επιβλήθηκε  της τοπικής ομάδας με 6-0.

Ο ΠΑΟ έδειξε από την αρχή τις άγριες διαθέσεις του καθώς μπήκε μπροστά στο σκορ από το δεύτερο λεπτό ενώ στο πεντάλεπτο είχε διπλασιάσει ήδη τα τέρματα του.

Στο 10΄οι «πράσινες» ανέβασαν τον δείκτη του σκορ με 3-0 και στο 33 έγινε το 4-0 και στο 38΄ το 5-0. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ήρθε το 6-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο  ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε και ο ΠΑΟ κατέβασε ταχύτητα και το σκορ παρέμεινε το ίδιο. Η τεχνική ηγεσία του ΠΑΟ είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει διάφορα σχήματα και να τσεκάρει αρκετές παίκτριες.