Ένα ακόμα φιλικό ματς, εκτός έδρας αυτή τη φορά έδωσε ο Παναθηναϊκός στο γυναικείο μπάσκετ που ήταν νικηφόρο κόντρα στις Εσπερίδες.

Οι «πράσινες» έδειξαν και στην αποψινή φιλική συνάντηση ότι βρίσκονται σε καλό αγωνιστικό δρόμο για το χρονικό σημείο που βρισκόμαστε.

Το «τριφύλλι» μπήκε καλά από την αρχή του ματς και πήρε προβάδισμα από την πρώτη περίδο καθώς το βρήκε μπροστά στο σκορ με 15-23.

Στη δεύτερη περίοδο ό ΠΑΟ κράτησε σχετικά χαμηλά τη γηπεδούχο ομάδα στο σκοράρισμα και βρήκε ακόμα πιο εύκολα τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι και το ημίχρονο έληξε με 29-43.

Στην Τρίτη περίοδο ο ΠΑΟ είχε το καλύτερο αμυντικό του δεκάλεπτο αλλά δυσκολεύτηκε παραπάνω στο επίθετικό κομμάτι, παρόλα αυτά αύξησε τη διαφορά σε 42-58.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το ματς άνοιξε και από τις δύο πλευρές και το τελικό σκορ ήταν 59-80