Τα «φίνα κορίτσια» έδειξαν θετικά δείγματα γραφής στο εντός έδρας φιλικό ματς προπονητικού χαρακτήρα με τη Θέτιδα Βούλας στο κλειστό του Αγίου Θωμά.

Ο Παναθηναϊκός έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο παρά την ήττα με 1-2 σετ από  την ομάδα των νοτίων προαστείων.Οι «πράσινες» είχαν  καλά διαστήματα και για την χρονική περίοδο που βρισκόμαστε  βαδίζουν σε σωστά μονοπάτια.

Η τεχνική ηγεσία δοκίμασε διάφορα σχήματα και σχεδίασε διάφορα πλάνα εν όψει της νέας σεζόν κόντρα σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο.

Στο πρώτο σετ που ουσιαστικά ο Παναθηναϊκός αγωνίστηκε πλήρης το κατέκτησε με 25-17 , στο δεύτερο και στο τρίτο σετ έγιναν πολλές δοκιμές και οι «πράσινες» τα έχασαν και τα δύο με 24-26.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αγωνίστηκαν οι Στεπανένκο και Κρος για ορισμένο χρονικό διάστημα ενώ μοναδική απούσα ήταν η Μαρία Τσιτσιγιάννη που είχε ένα μικρό πρόβλημα τραυματισμού .