ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

    Δύο ακόμα μετάλλια με «πράσινη» Κρητική φιλοξενία! (Pics)

    Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το τμήμα ποδηλασίας του Παναθηναϊκού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΑμεΑ και στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Festos Cup. Φοβερή στήριξη από τους φιλάθλους του ΠΑΟ στο Ηράκλειο

    Άκρως επιτυχημένη θεωρείται η παρουσία του τμήματος ποδηλασίας ΑμεΑ του Παναθηναϊκού στο Τυμπάκι της Κρήτης καθώς για δεύτερη ημέρα , πήρε ακόμα δύο μετάλλια.

    Ο Σόλωνας Παπαδόπουλος έκανε το back to back καθώς και στους αγώνες δρόμου αντοχής σήμερα και πήρε εκ νέου το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία C3.

    Παράλληλα στο βάθρο ανέβηκε και σήμερα ο Σωτήρης Βαβαρούτσος που πήρε τη δεύτερη θέση στην κατηγορία C5 ενώ και ο Λουκάς Ανέστης είχε καλή παρουσία στην ίδια κατηγορία παίρνοντας την έκτη θέση.

    Σε ότι αφορά τον κόσμο του Παναθηναϊκού ήταν συγκλονιστικός και έγραψε ιστορία για τα δεδομένα της ποδηλασίας ΑμεΑ καθώς περισσότεροι από 20 «αιώνια πιστοί» ενίσχυσαν το τμήμα με τις ιαχές και τα τραγούδια τους.

    Αναλυτικά οι τρεις πρώτοι/ες ανά αγώνισμα στις δύο διοργανώσεις:
    ΔΡΟΜΟΣ ΑΝΤΟΧΗΣ
    Festos European Para Cycling Cup 2021
    Tandem B γυναικών: 1. Ευγενία Σταμάτη/Ηρώ Μηλάκη (Ηφαιστος/Τάλως), 2. Ευαγγελία Τσιχλάκη/Κατερίνα Τζομπανάκη (Αρίων Χανίων), 3. Αλεξάνδρα Ρούπα/Αθηνά Χατζηστύλλη (Ιωνας)
    Tandem B ανδρών: 1. Κωνσταντίνος Τσαγκατάκης/Δημήτριος Σκιντζής (Τάλως), 2. Χρήστος Σανδαλάκης/Στυλιανός Βαρβεράκης (Τάλως), 3. Νικόλαος Μανατάκης/Παναγιώτης Κωλέτας (Τάλως)
    C5 ανδρών: 1. Θεόδωρος Χριστοδούλου (Καστελλάνοι), 2. Σωτήρης Βαβαρούτσος (Παναθηναϊκός), 3. Σπύρος Μαρκουλάκης (Πήγασος Κυψέλης)
    C4 ανδρών: 1. Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελλάνοι), 2. Ιωάννης Γκουργκούλιας (Αετοί Αθήνας)
    C4 γυναικών : 1. Ευτυχία Γαληνάκη (Τάλως)
    C3 γυναικών: 1. Μαρία Σταματογιαννοπούλου (Ιππόκαμπος)
    C3 ανδρών: 1. Σόλων Παπαδόπουλος (Παναθηναϊκός), 2. Νικόλαος Διαμαντόπουλος (Ιωνας)
    C2 ανδρών: 1. Νικόλαος Παπαγγελής (Ηρόδικος)
    Τ2 γυναικών: 1. Κατερίνα Ελ Λατίφ (Καστελλάνοι)
    Τ2 ανδρών: 1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως), 2. Χαράλαμπος Κεραμετσίδης (Ιωνας), 3. Δημήτριος Φούτρης (Ιωνας)
    Τ1 ανδρών: 1. Ευάγγελος Βολάνης (Αρίων Χανίων)
    Η5 ανδρών: 1. Αθανάσιος Σύρμας (Καστελλάνοι)
    H4 ανδρών: 1. Κωνσταντίνος Οκταπόδης (Ιωνας)
    Η3 ανδρών: 1. Αλέξανδρος Φερέτος (Καστελλάνοι), 2. Αποστόλης Μπουρλής (Ιωνας)

    Πανελλήνιο πρωτάθλημα
    Tandem B γυναικών: 1. Ευαγγελία Τσιχλάκη/Κατερίνα Τζομπανάκη (Αρίων Χανίων), 2. Αλεξάνδρα Ρούπα/Αθηνά Χατζηστύλλη (Ιωνας)
    Tandem B ανδρών: 1. Κωνσταντίνος Τσαγκατάκης/Δημήτριος Σκιντζής (Τάλως), 2. Χρήστος Σανδαλάκης/Στυλιανός Βαρβεράκης (Τάλως), 3. Νικόλαος Μανατάκης/Παναγιώτης Κωλέτας (Τάλως)
    C5 ανδρών: 1. Θεόδωρος Χριστοδούλου (Καστελλάνοι), 2. Σωτήρης Βαβαρούτσος (Παναθηναϊκός), 3. Σπύρος Μαρκουλάκης (Πήγασος Κυψέλης)
    C4 ανδρών: 1. Νικόλαος Παπακυργιάκης (Καστελλάνοι), 2. Ιωάννης Γκουργκούλιας (Αετοί Αθήνας)
    ΙΙ : 1. Μιχάλης Τριομμάτης (Αετοί Αθήνας), 2. Μιχαήλ Καλλερές (Ιωνας), 3. Νικόλαος Παραδομενάκης (Αρίων Χανίων)
    C4 γυναικών : 1. Ευτυχία Γαληνάκη (Τάλως)
    C3 γυναικών: 1. Μαρία Σταματογιαννοπούλου (Ιππόκαμπος)
    C3 ανδρών: 1. Σόλων Παπαδόπουλος (Παναθηναϊκός), 2. Νικόλαος Διαμαντόπουλος (Ιωνας)
    Τ2 γυναικών: 1. Κατερίνα Ελ Λατίφ (Καστελλάνοι)
    Τ2 ανδρών: 1. Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως), 2. Χαράλαμπος Κεραμετσίδης (Ιωνας), 3. Δημήτριος Φούτρης (Ιωνας)
    Τ1 ανδρών: 1. Ευάγγελος Βολάνης (Αρίων Χανίων)
    Η5 ανδρών: 1. Αθανάσιος Σύρμας (Καστελλάνοι)
    H4 ανδρών: 1. Κωνσταντίνος Οκταπόδης (Ιωνας)
    Η3 ανδρών: 1. Αλέξανδρος Φερέτος (Καστελλάνοι), 2. Αποστόλης Μπουρλής (Ιωνας)