ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ
Δ Τ Τ Π Π Σ Κ
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

    Η αγωνιστική δράση στο πόλο

    Το τμήμα υδατοσφαίρισης του Παναθηναϊκού και οι ακαδημίες του θα συνεχίσουν την αγωνιστική δραστηριότητα εντός του καλοκαιριού με βάση τα όσα ανακοίνωσε η αρμόδια ομοσπονδία.

    Με την έναρξη και των ομαδικών προπονήσεων, σύμφωνα με τις οδηγίες και τα υγειονομικά πρωτόκολλα, η ΚΟΕ προχωρεί στην υλοποίηση του αγωνιστικού σχεδιασμού της για τα πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης 2019-20, όπως άλλωστε είχε αποφασίσει η Εκτελεστική της Επιτροπή και είχε ανακοινωθεί (21 Απριλίου).

    Σύμφωνα με τον προγραμματισμό, οι ημερομηνίες των αγώνων, με τους οποίους είτε θα ολοκληρωθούν, είτε θα αρχίσουν τα πρωταθλήματα της τρέχουσας περιόδου, όπως προγραμματίζονται:

    Α1 ΑΝΔΡΩΝ

    Οι τέσσερις (4) αγωνιστικές της κανονικής περιόδου που απομένουν, θα διεξαχθούν:

    19η, 27 Ιουνίου

    20ή, 1 Ιουλίου

    21η, 4 Ιουλίου

    22η, 8 Ιουλίου

    Οι ημερομηνίες των πλέι οφ, για τις 6 πρώτες ομάδες της Βαθμολογίας, θα γνωστοποιηθούν αμέσως μετά τη δήλωση συμμετοχής των ομάδων.

    Δεν θα διεξαχθούν τα πλέι άουτ. Δεν υποβιβάζεται καμία ομάδα στην Α2 Εθνική Κατηγορία.

    Το πρωτάθλημα της νέας περιόδου (2020-21) θα διεξαχθεί με 14 ομάδες (θα ανέλθουν 2 από την Α2)

    ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

    Πριν την ανακοίνωση του οριστικού αγωνιστικού προγράμματος, θα προηγηθεί νέα δήλωση συμμετοχής από τα σωματεία.

    Με βάση τον προγραμματισμό που έχει γίνει, οι νέες ημερομηνίες:

    1. Παιδικό (γεν. 2005): Α' Φάση 26-28 Ιουνίου, Β' Φάση 17-19 Ιουλίου, Τελική Φάση 7-9 Αυγούστου
    2. Εφήβων (γεν. 2003): Β' Φάση 10-12 Ιουλίου, Τελική Φάση 31 Ιουλίου – 2 Αυγούστου

    Σημ: Έχει διεξαχθεί η Α' Φάση

    1. Νέων ανδρών (γεν. 2001): Καθώς έχουν ήδη διεξαχθεί οι δύο (2) πρώτες φάσεις του πρωταθλήματος, η Τελική Φάση θα διεξαχθεί 16-19 Ιουλίου με τις 10 ομάδες που έχουν προκριθεί: ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός, ΝΟ Χίου, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης, ΠΑΟΚ, ΟΥΚ Βόλου