1)Λεωνίδας Σαμπάνης-άρση βαρών Ένα παγκόσμιο ρεκόρ, μία ισοφάριση παγκοσμίου ρεκόρ,  δύο χρυσά μετάλλια σε παγκόσμια πρωταθλήματα, ένα ασημένιο μετάλλιο και δύο ασημένια Ολυμπιακά μετάλλια και εννιά χρυσά μετάλλια και πέντε ασημένια μετάλλια σε Πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα. 2)Χρήστος Παπανικολάου-Άλμα επί κοντώ Ένα παγκόσμιο ρεκόρ, δύο Πανευρωπαϊκά ρεκόρ, ένα αργυρό μετάλλιο σε Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και ένα ασημένιο μετάλλιο […]

1)Λεωνίδας Σαμπάνης-άρση βαρών

Ένα παγκόσμιο ρεκόρ, μία ισοφάριση παγκοσμίου ρεκόρ,  δύο χρυσά μετάλλια σε παγκόσμια πρωταθλήματα, ένα ασημένιο μετάλλιο και δύο ασημένια Ολυμπιακά μετάλλια και εννιά χρυσά μετάλλια και πέντε ασημένια μετάλλια σε Πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα.

2)Χρήστος Παπανικολάου-Άλμα επί κοντώ

Ένα παγκόσμιο ρεκόρ, δύο Πανευρωπαϊκά ρεκόρ, ένα αργυρό μετάλλιο σε Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και ένα ασημένιο μετάλλιο στο Διηπειρωτικό

3)Χρήστος Ιακώβου-άρση βαρών

Τρία παγκόσμια ρεκόρ εφήβων, ένα χρυσό μετάλλιο σε παγκόσμιο πρωτάθλημα και ένα ασημένιο μετάλλιο σε παγκόσμιο πρωτάθλημα

4) Πηνελόπη Νίκα- Μοντέρνο Πένταθλο

Χρυσό μετάλλιο ατομικό Παγκόσμιο πρωτάθλημα laser run, Χρυσό μετάλλιο ομαδικό παγκόσμιο πρωτάθλημα laser run, Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Laser run και δύο φορές χάλκινο μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα

5)Μάκης Μίτας-Σκοποβολή Τραπ

Χρυσό μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα ατομικό σκητ, Ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό ομαδικό σκητ- χάλκινο Πανευρωπαϊκό σκητ- Χρυσό-Aσημένιο και Χάλκινο μετάλλιο παγκόσμιο κύπελλο-Ομαδικό

6)Χρυσοπηγή Δεβετζή -τριπλούν

Αργυρό μετάλλιο στους Ολυμπιακούς αγώνες και χάλκινο μετάλλιο σε παγκόσμιο πρωτάθλημα

7) Ζωή Δημοσχάκη-κολύμβηση

Δύο χρυσά μετάλλια σε Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νεανίδων

8) Ειρήνη Γιαννουλάκη

Χρυσό μετάλλιο ομαδικό u11 Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα  laser run, 3 Ασημένια μετάλλια Πανευρωπαϊκό U11 σε Triathle και run mixed relay και ομαδικό 2η και χάλκινο Πανευρωπαϊκό Laser run ατομικό

9)Άννα Ντουντουνάκη-Κολύμβηση 50μ. πεταλούδα-100μ. πεταλούδα

Χρυσό, Ασημένιο μετάλλιο και  δύο χάλκινα μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 25άρας

10)Σπήλιος Ζαχαρόπουλος-στίβος 1500μ.

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων και ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανδρών

11)Γιώργος Λουκαϊδης-3.000μ. στιπλ

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων με Εθν. Κύπρου

12)Χρήστος Κακούρης-πυγμαχία

Χρυσό μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Ελπίδων , 5ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα στα 63,5 ανδρών

13)Δέσποινα Γεωργιαδου-Ξιφασκία

Ασημένιο μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα, Χάλκινο μετάλλιο Παγκόσμιο πρωτάθλημα, Χάλκινο μετάλλιο Μεσογειακοί αγώνες, Χρυσά μετάλλιο σε Παγκόσμιο Κύπελλο

14)Κώστας Μυλωνάς-σκοποβολή

Αργυρό μετάλλιο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ατομικό πιστόλι κατά ανδρεικέλων και χάλκινο μετάλλιο ομαδικό αυτόματο πιστόλι

15 )Ανδριάνα Παπαδοπούλου –σφύρα

Ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Κορασίδων και χρυσό μετάλλιο στη Γυμνασιάδα

16)Κέλυ Αραούζου-Κολύμβηση 1500μ.

Ασημένιο μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα νεάνιδων

17)Αννα Σαλπιγγιδου-άρση βαρών

Ασημένιο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κορασίδων στο σύνολο, στο ζετέ και χάλκινο μετάλλιο στο αρασέ

18)Παντελής Κασιδόκωστας-Θαλάσσιο Σκι

Ασημένιο και Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων στις φιγούρες

19)Χρήστος Βολικάκης –ποδηλασία

Ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα, Δεύτερος στην παγκόσμια κατάταξη πόντων-παγκόσμιο κύπελλο, αργυρό μετάλλιο παγκόσμιο κύπελλο

20) Ρωμανός Αλυφαντής-Κολύμβηση-100μ. πρόσθιο

Ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας πισίνας

21)Ηλίας Λουκά –σφαίρα

Ασημένιο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα εφήβων και 6ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα

22)Πάνος Τριανταφύλλου-ξιφασκία με αμαξίδιο

Χάλκινο Παραολυμπιακούς αγώνες, χάλκινο μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα ομαδικό , και Ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο Κύπελλο –ασημένιο μετάλλιο ομαδικό

23) Βασίλης Ντούνης

Χάλκινο μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα ομαδικό, ασημένιο μετάλλιο Παγκόσμιο Κύπελλο

24)Ανδρέας Τσαβαλιάς

Δύο Ασημένια μετάλλια στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε Laser run Mixed realay και ομαδικό 2ος

25)Κώστας Πιτσιρής

Δύο Ασημένια μετάλλια ομαδικό σε Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε  Biathle και Triathle, laser run u17 και ομαδικό 2ος laser run

26)Χρήστος Κυριάκου

Ασημένιο και χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε Triathle και Biathle U13  και 15ος και 2ος ομαδικό Laser run

27)Μιχάλης Τσαβαλιάς

Ασημένιο και χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα U11 σε Triathle και Biathle και 2ος ομαδικό laser run

28)Σταματίνα Κυριάκου

Ασημένιο και χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε Triathle και Biathle U15 και 16η και 2η ομαδικό laser run

29)Ειρήνη Ρούτουλα

Δυο Ασημένια μετάλλια σε Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα σε  Biathle και Triathle u19 και 8η

30)Ανδρέας Τσαβαλιάς

Δύο Ασημένια μετάλλια στο Πανευρωπαϊκό  πρωτάθλημα σε Laser run Mixed realay

31)Γιώργος Βήχος-σκοποβολή

Χάλκινο μετάλλιο παγκόσμιο πρωτάθλημα-ομαδικό

32)Γιάννης Κωστάκης-Κολύμβηση ΑμεΑ

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και 4ος Παγκόσμιο

33)Νέρι Νιανγκουάρα-κολύμβηση 100μ. ελεύθερο

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα και 7η παγκόσμιο πρωτάθλημα

34)Χρήστος Παλλάκης-Άλμα επί κοντώ

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κλειστού στίβου και 8ος Παγκόσμιο πρωτάθλημα

35)Γιώργος Αγριμανάκης-πυγμαχία

Χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων

36) Γιάννης Μηλιδάκης-Κολύμβηση 200μ. πρόσθιο

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων

37)Ι.Τζαβάρας-πυγμαχία 91κ.

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων

38)Θάνος Τσιρίκος-Καταδύσεις 3μ.

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Β Κατηγορίας

39) Γεωργία Δεσπολλάρη-Στίβος

Χάλκινο μετάλλιο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νεανίδων

40)Κριστιάν Γκολομέεβ-Κολύμβηση

Χάλκινο μετάλλιο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας πισίνας 4Χ50 ελεύθερο Εθνική

41) Παύλος Δακουτρός

Χάλκινο μετάλλιο στο Πανευρωπαϊκό ομαδικό Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα