Το «πράσινο» πρόγραμμα της εβδομάδας
Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος δίνει πολλούς αγώνες εντός και εκτός Αθηνών το χρονικό διάστημα 19-24 Μαρτίου
Γίνε ενεργό μέλος του ιστορικότερου και ενδοξότερου Συλλόγου της χώρας που από το 1908 κρατάει ψηλά τη σημαία σε όλα τα αθλήματα, πάντα πρωτοπόρος στους αγωνιστικούς στίβους.
20:30 Θύρα 12, Παναθηναϊκός ΑΟ ΑμεΑ - APACHE 10 πινγκ πονγκ πρωτάθλημα ΠΟΦΕΠΑ
17:00 Πυλαία, ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός πλέι οφ Volleyleague ανδρών (ΕΡΤ)
20:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Ανταίος, Α Κατηγορία Νεάνιδων Β΄ Φάση Ημιτελικός ΕΣΚΑ
21:30 κλ. «Θ. Δημακόπουλος» Αγία Παρασκευή, Α.Σ. Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής - Παναθηναϊκός, φάση "16" Κυπέλλου ποδοσφαίρου σάλας γυναικών
22:00 Μετς, Νέο Ικόνιο-Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο σάλας ανδρών
Προημιτελική Φάση Δ΄ Όμιλος Αγόρια Κ21 ΕΣΠΑΑΑ Ο.Κ.Α. Αρκάδι - Παναθηναϊκός Α.Ο.
17:00 Σαλαμίνα, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ατομικό πινγκ πονγκ με τη συμμετοχή 4 αθλητών και τριών αθλητριών του ΠΑΟ
20:30 Νέα Σμύρνη, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Προμίνι πόλο Παναθηναϊκός-Π.Φάληρο
Προημιτελική φάση Αγόρια Κ21 ΕΣΠΑΑΑ Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
09:00 Νέα Σμύρνη, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Προμίνι πόλο Παναθηναϊκός-Ιωνικός
10:00 Σαλαμίνα, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ατομικό πινγκ πονγκ με τη συμμετοχή 4 αθλητών και τριών αθλητριών του ΠΑΟ
13:00 Ξηροπόταμος -Δράμα, Δόξα 2016-Παναθηναϊκός , ποδόσφαιρο σάλας γυναικών
14:15 Νέα Σμύρνη, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Προμίνι πόλο Παναθηναϊκός-Πανιώνιος
15:00 Θεσσαλονίκη, ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός, 4η αγωνιστική πόλο Α1 ανδρών Β΄ Φάση
17:00 Μετς, Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 6η αγωνιστική μπάσκετ με αμαξίδιο
18:00 Κλειστό "Α. Φώτσης", ΑΟ Ηλυσιακός-Παναθηναϊκός, 22η αγωνιστική βόλεϊ γυναικών
19:00 Ν. Ηράκλειο, Τυφών-Παναθηναϊκός, Κορίτσια Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
Προημιτελική φάση Αγόρια Κ21 ΕΣΠΑΑΑ Παναθηναϊκός Α.Ο. - ΑΕΠ Ολυμπιάς
10:00 Σαλαμίνα, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ατομικό πινγκ πονγκ με τη συμμετοχή 4 αθλητών και τριών αθλητριών του ΠΑΟ
10:45 Νέα Σμύρνη, Πανελλήνιο πρωτάθλημα Προμίνι πόλο Παναθηναϊκός-Νηράς Γέρακα
15:00 Βόλος, Βόλος 2004 - Παναθηναϊκός, 20η Αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών
16:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Ηλυσιακός Κορίτσια Κ16 (3)
18:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Νήαρ Ηστ Κορίτσια Κ16 (2) ΕΣΠΑΑΑ
20:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΕ Γκράβας Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
21:00 Γαλάτσι, ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου-Παναθηναϊκός, Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
11:00 Κύπρος, Παγκόσμιο Κύπελλο Σκητ με τη συμμετοχή των Μίτα-Γκογκολάκη
20:30 Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης, Πανιώνιος - Παναθηναϊκός, 5η αγωνιστική πόλο Α1 ανδρών Β΄ Φάση
Λάρισα, Ημιτελικός Κυπέλλου Ελλάδας βόλεϊ ανδρών, Παναθηναϊκός-Μίλωνας
10:00 Βόλος, Εαρινοί Αγώνες Κολύμβησης Masters
15:00 Ρουφ, Παναθηναϊκός-ΑΟ Πατίστας Β ομάδες ποδοσφαίρου γυναικών
16:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα, 21η αγωνιστική μπάσκετ γυναικών Α1
18:00 5ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας ΑΣΠ -Ίωνες , Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
18:30 Ν.Σμύρνη, Πανιώνιος-Παναθηναϊκός , 5η αγωνιστική πόλο Β΄ Φάση Α1 ανδρών
19:20 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΖΑΟΝ , 21η αγωνιστική ΕΣΚΑ Κορασίδες
21:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΣΧ Φοίβος Κορίτσια Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
ΣΕΦ, Πλέι οφ πινγκ πονγκ γυναικών ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
10:00 Ιλίσια, Ηλυσιακός-Παναθηναϊκός , Κορίτσια Κ16 (2) ΕΣΠΑΑΑ
10:00 Βόλος, Εαρινοί Αγώνες Κολύμβησης Masters
12:15 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Ζευς Ερυθρού, Παγκορασίδες ΕΣΚΑ
15:00 Κορωπί, Παναθηναϊκός - Νέες Ατρομήτου, 21η Αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών
18:00 Κάντζα, ΑΟ Παλλήνης-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 (3) ΕΣΠΑΑΑ
19:00 Άτλας-Παναθηναϊκός, 7η αγωνιστική μπάσκετ με αμαξίδιο
20:00 Κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Σχολή Μωραίτη, Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
15:00 Ιβανώφειο, Ηρακλής-Παναθηναϊκός, 22η αγωνιστική μπάσκετ γυναικών Α1
13:30 Ν.Ερυθραία Αμαζόνες-Παναθηναϊκός, Κορίτσια Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
17:00 Γουδή, Παναθηναϊκός-ΝΟ Βουλιαγμένης, 6η αγωνιστική πόλο Α1 Ανδρών Β΄ Φάση
Αγώνας Κυπέλλου Ελλάδας μπάσκετ με αμαξίδιο
19:45 Παλλήνη, ΑΟ Παλλήνης-Παναθηναϊκός, Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
12:00 34ο Κ. Νεότητας, Εθνικός Ελληνορώσων-Παναθηναϊκός, Παγκορασίδες ΕΣΚΑ
16:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Νέοι Βύρωνος Κορίτσια Κ16 (3)
18:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Απόλλων Αγίου Δημητρίου Κορίτσια Κ16 (2) ΕΣΠΑΑΑ
20:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Ιάσων Κολωνού Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
17:00 Γλυφάδα, Υδραϊκός-Παναθηναϊκός, 7η αγωνιστική πόλο Α1 Ανδρών Β΄ Φάση
18:00 Γήπεο Ιωνικού (Ζ.Αλεξάνδρου) ΑΣ Ιωνικός-Παναθηναϊκός, Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
12:15 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Θρίαμβος Αθηνών, Παγκορασίδες ΕΣΚΑ
16:00 Κορωπί, Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης, 22η Αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών
18:30 Βούλα, Θέτιδα Βούλας-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 (3) ΕΣΠΑΑΑ
20:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Νέοι Βύρωνος Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
21:00 Γαλάτσι ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 (2) ΕΣΠΑΑΑ
17:00 Γουδή, Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 8η αγωνιστική πόλο Α1 Ανδρών Β Φάση
19:00 Μετς, Παναθηναϊκός-Μέγας Αλέξανδρος, μπάσκετ με αμαξίδιο
21:30 Παπάγου, ΑΣ Παπάγου-Παναθηναϊκός Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
14:00 24ο Κ. Νεότητας Ρουφ 80-Παναθηναϊκός, ΕΣΚΑ Παγκορασίδες
16:00 Καρδίτσα, Ελπίδες Καρδίτσας - Παναθηναϊκός, 23η Αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών
16:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΟ Καρέας, Κορίτσια Κ16 3 ΕΣΠΑΑΑ
18:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΕ Αμπελοκήπων Κορίτσια Κ16 (2) ΕΣΠΑΑΑ
20:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΓΣ Απόλλων, Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ