Το «πράσινο» πρόγραμμα της εβδομάδας
Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος και οι αθλητές-τριες του δίνουν καθοριστικούς αγώνες την εβδομάδα 25-31 Μαρτίου σε διαφορετικά αθλήματα.
Γίνε ενεργό μέλος του ιστορικότερου και ενδοξότερου Συλλόγου της χώρας που από το 1908 κρατάει ψηλά τη σημαία σε όλα τα αθλήματα, πάντα πρωτοπόρος στους αγωνιστικούς στίβους.
17:00 Λάρισα, Ημιτελικός Κυπέλλου Ελλάδας βόλεϊ ανδρών, Παναθηναϊκός-Μίλωνας (ΕΡΤ3)
17:00 Κορδελιό, 3ο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας – ΕΥΠΑΤΩΡΙΑΔΑ και ο ΠΑΟ έχει 11 συμμετοχές
20:15 Νέας Σμύρνη, Πανιώνιος-Παναθηναϊκός, Τελική φάση Νέων ανδρών πόλο
09:15 Βύρωνας, Αγώνας Α Κατηγορίας Αεροβόλων όπλων με τη συμμετοχή του ΠΑΟ
09:30 Νέα Σμύρνη, Παναθηναϊκός-ΝΟ Λάρισας, Τελική φάση νέων ανδρών πόλο
09:30 ΟΑΚΑ Αγώνας Α Κατηγορίας σύνθετου και ολυμπιακού τόξου και από πλευράς ΠΑΟ αγωνίζονται οι Σκαρτσιαρη Τσιακα, Ζαρμακουπης και Θεμελης
09:30 ΟΑΚΑ Πανελλήνιου πρωτάθλημα ξίφους ασκήσεως ανδρών-γυναικών με 11 συμμετοχές από πλευράς ΠΑΟ
10:00 Βόλος, Εαρινοί Αγώνες Κολύμβησης Masters
10:00 Άγιος Κοσμάς, Χειμερινό Κύπελλο Ρίψεων Κοσμόπουλος (σφαίρα-ακόντιο), Κοσμοπούλου (σφαίρα-ακόντιο) και Καρίνου (Σφαίρα-Ακόντιο)
11:00 Κορδελιό, 3ο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας – ΕΥΠΑΤΩΡΙΑΔΑ και ο ΠΑΟ έχει 11 συμμετοχές
15:00 Ρουφ, Παναθηναϊκός-ΑΟ Πατίστας Β ομάδες ποδοσφαίρου γυναικών
15:00 ΣΕΦ, Πλέι οφ πινγκ πονγκ γυναικών ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
16:00 Γέρακας,Άνοιξη-Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο σάλας Κ14
16:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα, 21η αγωνιστική μπάσκετ γυναικών Α1 (PAOTV)
17:00 Μαρκόπουλο, Παναθηναϊκός-Πανερυθραϊκός Ημιτελικός ΕΣΠΑΑΑ Αγόρια Κ 18 https://www.youtube.com/watch?v=s5JJ_MkCNmM
17:00 Κολωνός, Παναθηναϊκός ΑμεΑ-Κέα ΑμεΑ, μπάσκετ Ν.Α.
17:30 Νέα Σμύρνη, Παναθηναϊκός-ΝΟ Λάρισας, Τελική φάση νέων ανδρών πόλο
18:00 5ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας ΑΣΠ -Ίωνες , Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
18:00 Κολωνός, Παναθηναϊκός ΑμεΑ- Διεκδικητές Σύναψις, μπάσκετ Ν.Α. 8η αγωνιστική Basketaki ΑμεΑ
19:20 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΖΑΟΝ , 21η αγωνιστική ΕΣΚΑ Κορασίδες
20:00 Μετς, Παναθηναϊκός-Ακαδημία Πρωταθλητών Πευκών , Πλέι οφ βόλεϊ γυναικών (PAOTV)
20:00 Κ.Γ. Καματερού, Άτλας-Παναθηναϊκός, μπάσκετ με αμαξίδιο (ΟΣΕΚΑ TV)
21:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΣΧ Φοίβος Κορίτσια Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
09:00 Βουλιαγμένη Τελική Φάση Νέων ανδρών πόλο αγώνες κατάταξης
09:15 Βύρωνας, Αγώνας Α Κατηγορίας Αεροβόλων όπλων με τη συμμετοχή του ΠΑΟ
09:30 ΟΑΚΑ Πανελλήνιου πρωτάθλημα ξίφους ασκήσεως ανδρών-γυναικών με 11 συμμετοχές από πλευράς ΠΑΟ
09:30 ΟΑΚΑ, Αγώνας Α Κατηγορίας σύνθετου και ολυμπιακού τόξου και από πλευράς ΠΑΟ αγωνίζονται οι Σκαρτσιαρη Τσιακα, Ζαρμακουπης και Θεμελης
10:00 Ιλίσια, Ηλυσιακός-Παναθηναϊκός , Κορίτσια Κ16 (2) ΕΣΠΑΑΑ
10:00 Βόλος, Εαρινοί Αγώνες Κολύμβησης Masters
11:00 Κορδελιό, 3ο Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας – ΕΥΠΑΤΩΡΙΑΔΑ και ο ΠΑΟ έχει 11 συμμετοχές
12:15 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Ζευς Ερυθρού, Παγκορασίδες ΕΣΚΑ
15:00 Κορωπί, Παναθηναϊκός - Νέες Ατρομήτου, 21η Αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών
18:00 Κάντζα, ΑΟ Παλλήνης-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 (3) ΕΣΠΑΑΑ
18:00 Μαρκόπουλο,Αγώνες Κατάταξης ΕΣΠΑΑΑ Αγόρια Κ 18
18:15 Γουδή,Αθλητικό Κέντρο Μπέριου, Παναθηναϊκός-Ατρόμητος Αθηνών, ποδόσφαιρο σάλας Κ16 Τελικός Κυπέλλου
20:00 Κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Σχολή Μωραίτη, Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
20:00 ΔΑΙΣ, Δούκας-Παναθηναϊκός 1ος Ημιτελικός πλέι οφ πρωταθλήματος σάλας ανδρών
20:30 κλειστό Παύλος Γιαννακόπουλος ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Γ ΦΑΣΗ Playoff finals (2-0)
21:15 Γαλάτσι, ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου-Παναθηναϊκός, Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
15:00 Ιβανώφειο, Ηρακλής-Παναθηναϊκός, 22η αγωνιστική μπάσκετ γυναικών Α1
17:00 Πυλαία, ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 1ος τελικός Λιγκ Καπ βόλεϊ ανδρών
Αγία Παρασκευή 2ος Προημιτελικός ποδοσφαίρου σάλας γυναικών Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής-Παναθηναϊκός
20:00 Ηράκλειο, Ελλάδα-Ν.Φερόε και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχουν οι Γιαννακούλη, Κακαμπούκη, Σπυριδωνίδου και Χαμαλίδου
09:00 Ελευσίνα, Αγώνας Α Κατηγορίας αεροβόλων όπλων Παίδων Α΄ και Β΄
11:00 Γκρατς, Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης 16-18 ετών Δημ.Παπαδόπουλος και Ζαίμη
13:30 Ν.Ερυθραία Αμαζόνες-Παναθηναϊκός, Κορίτσια Κ18 ΕΣΠΑΑΑ
17:00 Γουδή, Παναθηναϊκός-ΝΟ Βουλιαγμένης, 6η αγωνιστική πόλο Α1 Ανδρών Β΄ Φάση
Αγώνας Κυπέλλου Ελλάδας μπάσκετ με αμαξίδιο
19:45 Παλλήνη, ΑΟ Παλλήνης-Παναθηναϊκός, Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
09:00 Ελευσίνα, Αγώνας Α Κατηγορίας αεροβόλων όπλων Παίδων Α΄ και Β΄
12:00 34ο Κ. Νεότητας, Εθνικός Ελληνορώσων-Παναθηναϊκός, Παγκορασίδες ΕΣΚΑ
16:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Νέοι Βύρωνος Κορίτσια Κ16 (3)
18:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Απόλλων Αγίου Δημητρίου Κορίτσια Κ16 (2) ΕΣΠΑΑΑ
20:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Ιάσων Κολωνού Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
20:30 Μετς, Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 2ος τελικός Λιγκ Καπ βόλεϊ ανδρών
Ντίσελντορφ, Feeder πινγκ πονγκ με τη συμμετοχή του Γκιώνη
22:00 Μετς, Παναθηναϊκός-Δούκας 2ος Ημιτελικός πλέι οφ πρωταθλήματος σάλας ανδρών
20:00 Ανδόρα, Ανδόρα-Ελλάδα και από πλευράς ΠΑΟ συμμετέχουν οι Γιαννακούλη, Κακαμπούκη, Σπυριδωνίδου και Χαμαλίδου
20:30 Μετς, Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός, 1ος τελικός Volleyleague ανδρών
17:00 Γλυφάδα, Υδραϊκός-Παναθηναϊκός, 7η αγωνιστική πόλο Α1 Ανδρών Β΄ Φάση
18:00 Γήπεο Ιωνικού (Ζ.Αλεξάνδρου) ΑΣ Ιωνικός-Παναθηναϊκός, Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
12:15 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Θρίαμβος Αθηνών, Παγκορασίδες ΕΣΚΑ
16:00 Κορωπί, Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης, 22η Αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών
18:30 Βούλα, Θέτιδα Βούλας-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 (3) ΕΣΠΑΑΑ
20:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Νέοι Βύρωνος Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
21:00 Γαλάτσι ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 (2) ΕΣΠΑΑΑ
20:00 Στο Αθλητικό Κέντρο Νότου Αγίας Παρασκευής, Αγία Παρασκευή - Παναθηναϊκός, Κύπελλο Ελλάδας ποδόσφαιρο γυναικών
17:00 Γουδή, Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 8η αγωνιστική πόλο Α1 Ανδρών Β Φάση
20:30 Μετς, Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 3ος τελικός Volleyleague ανδρών
19:00 Μετς, Παναθηναϊκός-Μέγας Αλέξανδρος, μπάσκετ με αμαξίδιο
21:30 Παπάγου, ΑΣ Παπάγου-Παναθηναϊκός Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ
14:00 24ο Κ. Νεότητας Ρουφ 80-Παναθηναϊκός, ΕΣΚΑ Παγκορασίδες
16:00 Καρδίτσα, Ελπίδες Καρδίτσας - Παναθηναϊκός, 23η Αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών
16:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΟ Καρέας, Κορίτσια Κ16 3 ΕΣΠΑΑΑ
18:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΕ Αμπελοκήπων Κορίτσια Κ16 (2) ΕΣΠΑΑΑ
20:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΓΣ Απόλλων, Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
19:00 Μετς, Παναθηναϊκός-Δωδεκάνησος, μπάσκετ με αμαξίδιο Α1
19:15 3ο Λύκειο Αγίου Δημητρίου, Ηρακλής Αγίου Δημητρίου-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 (2)
10:00 Ιλίσια, Ηλυσιακός-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 ΕΣΠΑΑΑ
12:15 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Ηλιούπολη, ΕΣΚΑ Παγκορασίδες
13:00 Αγία Παρασκευή, ΑΕ Αγίας Παρασκευής-Παναθηναϊκός Κορίτσια Κ16 (3)
16:00 Κορωπί, Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ, 24η Αγωνιστική ποδόσφαιρο γυναικών
20:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Κηφισιά Αγόρια Κ17 ΕΣΠΑΑΑ